Od wtorku matury

0
499

Egzamin dojrzałości to jeden z ważniejszych egzaminów w życiu młodego człowieka. Od zdanej matury zależy, czy w przyszłości znajdzie on pracę oraz czy będzie mógł iść na wymarzone studia. Później oczywiście na studiach czekają go często cięższe egzaminy, ale nie zmienia to faktu, że zapewne teraz wielu maturzystów odczuwa strach i stres. W tym roku egzamin z języka polskiego maturzyści będą musieli wypełnić już w najbliższy wtorek (7 maja).

Edukacja młodego człowieka trwa od 11 do 13 lat. Wszystko to w zależności, czy po gimnazjum wybrano zawodówkę, liceum, czy technikum. Zwieńczeniem tej edukacji jest egzamin. W przypadku osób uczęszczających do szkoły zawodowej jest to egzamin zawodowy. Po liceum i technikum trzeba zdać maturę. W tym roku egzaminy maturalne rozpoczynają się już w najbliższy wtorek (7 maja). Na początek maturzyści będą musieli zmierzyć się z pisemnym egzaminem z języka polskiego. W środę (8 maja) przyjdzie czas na matematykę. W czwartek (9 maja) maturzyści będą musieli popisać się znajomością języka angielskiego. Natomiast w piątek (10 maja) swoją wiedzą popiszą się osoby, które czują się na tyle pewnie, że postanowiły zdawać na poziomie rozszerzonym. Wtedy na tym poziomie odbywać będą się egzaminy z matematyki i języka polskiego. Od następnego poniedziałku (13 maja) do 28 maja maturzyści będą pisali egzaminy pisemne z przedmiotów dodatkowych taki jak: chemia, wiedza o społeczeństwie, historia, geografia, biologia, czy nawet język rosyjski. Maturzyści będą musieli także zmierzyć się z ustnymi egzaminami. Te mogą zostać przeprowadzone od najbliższego wtorku (7 maja) do 28 maja. Jednak ich termin jest ustalany przez przewodniczących szkolnych zespołów egzaminacyjnych. A kiedy już wszystkie egzaminy zostaną za maturzystami, pozostanie im tylko czekać na wyniki, których będzie można się spodziewać 28 czerwca.

Teraz przed tegorocznymi maturzystami ostatnie dwa dni odpoczynku przed egzaminem dojrzałości. Radzimy zrelaksować się i chociaż na chwilę zapomnieć o stresie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.