Co zamiast grilla w długi weekend?

0
590

Dla wielu osób od ubiegłej środy (1 maja) trwa długi weekend. Są też takie osoby, które wzięły dodatkowe dni wolnego i wolnym cieszą się już od ubiegłej soboty (27 kwietnia). Niezależnie jednak ile mamy wolnego, dla wielu nie jest to zapewne wymarzony długi, majowy weekend. Wszystko przez pogodę, która nas nie rozpieszcza. Wiele osób zapewne musiało zrezygnować ze swoich planów grillowania lub spędzania czasu na jeziorem. Co więc można robić w wolne dni?

Przed nami jeszcze dwa dni wolnego, długiego weekendu. Jednak w tym roku majówka nie należy do wymarzonych. Wszystko to przez pogodę, która zdecydowanie nas nie rozpieszcza. Jest zimna i w każdej chwili może zacząć padać. Taka pogoda nie sprzyja grillowaniu, a tym bardziej spędzeniu czasu nad jeziorem. Co więc można robić w czasie wolnych dni w domu? – Ja majówkę przeniosłam do domu. Zaprosiłam kilku znajomych i zrobiliśmy grilla w piekarniku. Cóż, trzeba sobie jakoś radzić, jeśli pogoda jest taka, jaka jest – mówi Justyna. – Jestem zła, bo mam wolne od pracy i miałam nadzieję, że będę mogła się trochę poopalać przed domem, naładować się promieniami słonecznymi, a tu taka pogoda. Przez ostatnie dni nie robiłam nic ciekawego. Trochę sprzątałam, trochę nadrabiałam zaległości w nauce. Nic ciekawego –mówi Sylwia. Polacy ciągle narzekają na pogodę. Jest zimno, ale trzeba sobie jakoś z tym poradzić zamiast ciągle o tym mówić. Jakby było gorąco to byśmy rozmawiali pewnie o tym, że jest za gorąco żeby zrobić grilla, czy coś w tym rodzaju. Jest zimno, ale wystarczy założyć cieplejszą kurtkę i można sobie zrobić grilla, jeśli ktoś naprawdę o tym tak marzył. Jeśli zacznie padać zawsze można się schować do altany i też się dobrze bawić. Myślę, że dobra zabawa nie jest warunkowana pogodą, a ludźmi, z którymi spędzamy czas – mówi Bartek. – Po prostu zamiast piwa będzie herbatka, a zamiast kiełbasy z grilla – ciasto – mówi Kamila.

Dla osób, które są bardzo zawiedzione pogodą w czasie majowego weekendu mamy też dobrą wiadomość. Najbliższy długi weekend już pod koniec maja. Wystarczy wziąć wolne na 31 maja i cieszyć się czterodniowym weekendem (od 30 maja do 2 czerwca). Może wtedy pogoda trochę bardziej nas rozpieści.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.