W poniedziałek otwarcie Gimnazjum w Grębocicach

0
385

Od 2010 roku w Grębocicach trwa budowa nowego budynku dla Gimnazjum imienia Jana Nowaka Jeziorańskiego. Teraz jednak wszystkie prace zostały już zakończone, a szkoła zostanie oficjalnie otwarta w następny poniedziałek (6 maja). Gimnazjum w Grębocicach będzie jednym z najnowocześniejszych budynków tego typu w naszym kraju. Wyróżnia się między innymi ciekawym projektem architektonicznym. W środku budynku powstało duże atrium ze szklanym dachem, a uczniowie będą mieli dostęp do tarasów, na których będą mogli zrelaksować się między lekcjami. Budowa nowego Gimnazjum w Grębocicach została wyceniona na ponad 14 milionów złotych. Kwota ta w całości pochodzi z budżetu Gminy Grębocice.

Budowa Gimnazjum w Grębocicach została rozpoczęta w grudniu 2010 roku. Placówka będzie mieściła się przy ulicy Szkolnej. Budynek będzie posiadał czternaście sal dydaktycznych, aulę ze sceną i zapleczem oraz widownią przystosowaną na około 350 osób. Znajdzie się też biblioteka z czytelnią oraz świetlica na około sto osób z zapleczem. Ciekawostką jest, że w budynku znajdować się będzie kilka stref odpoczynku dla uczniów między innymi tarasy, co jest nowością w tego typu obiektach, a także zadaszone, wewnętrzne atrium. Najnowocześniejsze wyposażenie dydaktyczne mają także sale lekcyjne. W budynku nie brakuje też nowoczesnej sali komputerowej. Tym wszystkim gimnazjaliści z Grębocic będą mogli cieszy się już od następnego poniedziałku (6 maja). Wtedy to odbędzie się uroczyste otwarcie Gimnazjum imienia Jana Nowaka Jeziorańskiego w Grębocicach. Budowa kosztowała ponad 14 milionów złotych i w całości została sfinansowana z budżetu Gminy Grębocice.

Po przeprowadzce wykorzystany zostanie także stary budynek gimnazjum. Cześć starego budynku, którą opuszczą gimnazjaliści zostanie zaadoptowana na potrzeby szkoły podstawowej. W tym miejscu znajdzie się nowa stołówka.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.