Punkty wybronione! SPR Chrobry Głogów pozostaje w grze!

0
330

Niezwykle ważne dwa punkty wywalczyli w sobotę szczypiorniści SPR-u Chrobry Głogów, w bardzo ważnym dla dalszych losów klubu spotkaniu z Miedzią Legnica. W derbowym starciu głogowianie okazali się lepsi o zaledwie jedną bramkę, bramkę, która może okazać się decydująca w rywalizacji o pozostanie w PGNiG Superlidze. Starcie obu zespołów pokazało jak piękna i nieprzewidywalna jest piłka ręczna w naszym kraju. Pomimo tego, iż goście prowadzili grę przez większą część spotkania, to punkty pozostają w Głogowie.

Miedź prowadziła grę.

Od pierwszych minut na parkiecie dominowali przyjezdni, którzy już w początkowych minutach wypracowali sobie trzybramkową przewagę. Głogowianie od pierwszego gwizdka wyszli mocno wystraszeni, jakby ciążyła na nich waga tego spotkania. Zdecydowanie inaczej nastawiony był zespół Miedzi, który od początku “żył” nie tylko na parkiecie, ale także na ławce rezerwowych. W sobotnim spotkaniu to goście prowadzili grę, a głogowianie poprzez zrywy dobrej gry potrafili utrzymywać się w zasięgu przeciwnika. Systematyczna postawa Miedzi trwała do 48 minuty, kiedy to inicjatywę na parkiecie przejęli głogowianie, którzy przez 10 minut odrobili czterobramkową stratę i po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie, którego już do końca spotkania nie oddali.

Niezwykle ważne zwycięstwo.

Gdyby nie udało się wygrać sobotniego pojedynku, to sytuacja głogowskiego szczypiorniaka mocno by się skomplikowała. Na całe szczęście tak ważne starcie zakończyło się na korzyść podopiecznych trenera Przybylskiego. W przeciwnym razie, zespół musiałby wygrać spotkanie w Legnicy, a także nie dać choć zremisować zawodnikom zespołu Czuwaj Przemyśl. Rywalizacja o utrzymanie w PGNiG Superlidze trwa dalej, a głogowianie dzięki 2 punktom wrócili z “dalekiej podróży”. Oby kolejne spotkania opiewały w tak wiele emocji i kończyły się w podobny sposób, a wtedy o pozostanie w lidze będziemy spokojni.

SPR Chrobry Głogów – MSPR Siódemka Miedź Legnica 25:24 (13:17)

Chrobry: Zapora, Stachera, Kapela – Jankowski, Bednarek 4, Płócienniczak, Świtała 4, Mochocki 8, Kuta, Łucak 3, Gujski 3, Płaczek 2, Wysokiński, Czekałowski, Ścigaj 1.

Miedź: Kiepulski, Dudek – Gregor, Prątnicki 5, Kryński 6, Skrabania 3, Czuwara J., Czuwara W., Jarowicz 1, Wita, Kokoszka 9, Adamski, Droździk, Wojkowski.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWłamał się do kościoła
Następny artykułCzłonkowie SLD posadzili nowe krzewy pod MOK-iem
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.