Muzeum na długi weekend

0
454

Wielkimi krokami zbliża się długi, majowy weekend. W tym roku można powiedzieć, że nie jest on długi tylko z nazwy, ponieważ łącznie wychodzi pięć dni odpoczynku. Sporo osób ten wolny, majowy czas spędzi zapewne przy grillu lub wyjeżdżając w góry lub nad morze. Jeżeli ktoś jednak zostaje na miejscu w Głogowie, nie będzie mógł narzekać na brak atrakcji. W dniach 1 oraz 3 maja Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie zaprasza w swoje progi.

Długo wyczekiwana przez wszystkich majówka tuż, tuż. Warto więc zaplanować sobie ten czas jak najlepiej. Z ciekawą propozycją skierowaną do mieszkańców Głogowa wyszło Muzeum Archeologiczno – Historyczne. W dniach 1 oraz 3 maja br. (środa i piątek) będzie można zwiedzić zamek oraz wieżę. Oprócz stałych ekspozycji zobaczyć będzie można w te dni wystawy, które niedawno zostały otwarte.

Pierwsza wystawa kierowana jest do miłośników fotografii dzikiej przyrody. Są to fotografie pokonkursowe międzynarodowego konkursu “Wildlife Photographer of the Year” z lat 2002-2012 organizowanych przez BBC Worldwide oraz Natural History Museum w Londynie. Na wystawie znajdziemy również 2 zdjęcia z naszego kraju. Druga propozycja to wystawa historyczna ukazująca ludobójstwo dokonane na Polakach 1939-47 przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińską Powstańczą Armię. Wystawa zorganizowana została z okazji 70 rocznicy rzezi wołyńskiej. – zaprasza Ewelina Wyrwas, z głogowskiego muzeum.

Przedsięwzięcie odbędzie się w dniach 1 i 3 maja br. a ekspozycje oglądać będzie można w godzinach 10:00- 17:00. Zachęcamy do odwiedzenia głogowskiego zamku, wejścia na szczyt wieży i podziwiania pięknych widoków miasta. Taka okazja nie zdarza się codziennie! Wstęp na ekspozycje jest bezpłatny.

Zachęcamy także do zobaczenia galerii z wernisaży wystaw – “Fotografia dzikiej przyrody” oraz “Ludobójstwo”.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.