Majówka z humorem w MOK-u

0
672

Zdecydowana większość osób żyje majówkowym, wolnym weekendem. W tym roku jest on wyjątkowo długi, dlatego planując sobie ten czas dobrze jest zapoznać się z programem oferowanym przez instytucje kultury w naszym mieście. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jedną z propozycji jest “Kabaretowa Majówka”, na którą zaprasza Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie.

Za nami bardzo długa zima, a co za tym idzie, towarzyszący przez dłuższy czas kiepski nastrój. Spora dawka dobrego humoru jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła. Stare porzekadło mówi, że “śmiech to zdrowie”. Zapewne taki tok rozumowania mają wszystkie kabarety, które powstają i utrzymują się na polskiej scenie. Taka jest ich rola – rozbawić publikę. W Głogowie na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpią dwa kabarety – CIACH oraz FORMACJA CHATELET.

Kabaret CIACH jest z pewnością jednym z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Startował we wszystkich festiwalach kabaretowych, których jest zresztą laureatem. Publika kojarzyć go może z telewizyjnych kabaretonów, między innymi w TVP1, TVP2, TV Polonia czy Polsacie. W maju 2010 roku na antenie TVP2 kabaret prezentował swój specjalny urodzinowy program, którego gościem był sam Stanisław Tym. W roku 2011 uczestniczył w “Listopadowej Nocy Kabaretowej 2011”. Kabaret “CIACH” był gospodarzem Zielonogórskiej Nocy Kabaretowej w latach 2009-2011, transmitowanej na żywo przez TV Polsat. Cechą charakterystyczną Ciachów jest wchodzenie w interakcje z widzami. Występując na scenie już 16 lat nabyli doświadczenia i prestiżu, co gwarantuje świetną zabawę i zadowolenie publiczności. Kabaret tworzą panowie: Michał Pałubski i Adam Małczyk.

Formacja Chatelet to niepoprawni optymiści i wieczni buntownicy – ciągle wierzą, że poprzez kabaret zmienią świat i odkryją u ludzi nowe kontynenty świadomości. Jak sami piszą o sobie – “Formacja powstała nagle w Krakowie… i niech trwa”. Niewątpliwie jest to najbardziej przystojny mentalnie kabaret w Polsce – prosimy nie wierzyć innym, którzy twierdzą inaczej. Kochają być na scenie jako Formacja Chatelet, w różnych konfiguracjach personalnych. Istnieją od grudnia 1996, obecnie działają w składzie: Adam Małczyk, Michał Pałubski oraz Askaniusz Petynka.

Serdeczne zapraszamy wszystkich spragnionych dobrego humoru – 1 maja br. (środa) o godz. 19:00 wystąpi kabaret “CIACH” zaś 4 maja br. (sobota) o godz. 19:00 wystąpi “FORMACJA CHATELET”.

Bilety : 35 zł / przedsprzedaż i 50 zł/ w dniu spektaklu oraz karnety w cenie 60 zł można nabyć w Biurze Obsługi Klienta MOK oraz na stronach: Ciach i Formacja Chatelet.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.