Trwa budowa kanalizacji

  0
  403

  W Gminie Kotla trwają prace budowlane z wykopami na zadaniu inwestycyjnym pod nazwą “Sieć kanalizacyjna i wodociągowa w Sobczycach i Krzekotówku” wzdłuż drogi wojewódzkiej numer 319 na odcinku Moszowice – Sobczyce. Zadanie będzie prowadzone w dwóch etapach, a planowany termin zakończenia robót to 30 września 2014 roku. Całkowita wartość zadania to prawie cztery i pół miliona złotych. Inwestycja ta będzie miała znaczenie dla blisko pół tysiąca mieszkańców Sobczyc i Krzekotówka.

  W Gminie Kotla realizowana jest kolejna inwestycja. Tym razem chodzi o budowę sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Sobczyce i Krzekotówek. Chodzi o zadanie pod nazwą “Sieć kanalizacyjna i wodociągowa w Sobczycach i Krzekotówku”. Aktualnie trwają prace budowalne z wykopami wzdłuż drogi wojewódzkiej numer 319 na odcinku Moszowice – Sobczyce. Zadanie będzie prowadzone w dwóch etapach. Zakres inwestycji obejmuje budowę 5120,12 metrów kanalizacji oraz 794,56 metrów sieci wodociągowej w miejscowości Sobczyce. W ramach inwestycji zostanie zbudowanych 5528,82 metrów kanalizacji oraz 1024,25 metrów sieci wodociągowej w miejscowości Krzekotówek. Rozbudowana zostanie także oczyszczalnia ścieków w Kotli. Całkowita wartość zadania wynosi 4.489.962,80 złotych. W tym 2.604.033,00 złotych stanowi dofinansowanie pozyskane przez Gminę Kotle ze środków Unii Europejskiej w ramach działania pod nazwą “Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

  Przypominamy, że plac budowy pod tę inwestycję został przekazany 5 grudnia ubiegłego roku. Inwestycja ta będzie miała znaczenie dla blisko pół tysiąca mieszkańców Sobczyc i Krzekotówka.

  Dodaj komentarz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.