SLD uczci święto pracy

0
631

Wielkimi krokami zbliża się majówka, czyli pierwszy długi weekend maja, w czasie którego można odpocząć od codziennych obowiązków i spędzić ten czas nad jeziorem lub przy grillu. W tym roku wystarczyć wziąć w pracy wolne w piątek (3 maja) i cieszyć się pięciodniowym odpoczynkiem. Należy jednak pamiętać, dlaczego tak naprawdę mamy wolne. 1 maja obchodzimy święto pracy oraz dziewiątą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, a 3 maja obchodzimy święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchodami święta pracy zajęli się członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Głogowie.

To już tradycja, że pod pomnikami obchodzone są różnego rodzaju święta. Organizacją obchodów święta pracy oraz dziewiątej rocznicy przystąpienia do Unii Europejskiej zajęli się członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Głogowie. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12.00 w Parku Słowiańskim pod Pomnikiem Koalicji Antyhitlerowskiej. W programie uroczystości przewiduje się odegranie hymnu państwowego przez Orkiestrę Zakładową Huty Miedzi Głogów, okolicznościowe przemówienia oraz złożenie kwiatów. Nastąpi także odegranie hymnu Unii Europejskiej. Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości Orkiestra Zakładowa Huty Miedzi Głogów wystąpi z własnym repertuarem. Zakończenie uroczystości przewiduje się na godzinę 13.30. – Spotkajmy się w tym szczególnym dniu – zaprasza Fabian Ganczarski, sekretarz Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Głogowie.

Święto pracy zostało ustanowione dla upamiętnienia wydarzeń, które miały miejsce w pierwszych dniach maja 1886 roku w Chicago podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy. W Polsce święto pracy jest świętem państwowym od 1950 roku.

Przypominamy, że dzisiaj (25 kwietnia) do Głogowa z wizytą przyjechał przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Leszek Miler. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję się z nim spotkać o godzinie 12.00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy ulicy Piotra Skargi w Głogowie. Tam Leszek Miler wygłosi wykład na temat “Przyszłość Europy”. W najbliższą sobotę (27 kwietnia) członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej posadzą drzewka i krzewy na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.