Saga rodzinna z kradzieżą biżuterii Poli Negri

0
645

Kolejny czwartkowy seans z DKF “Szpula” . Tym razem, już jutro (25 kwietnia br.) zapraszamy wszystkich kinomaniaków na film pt. “Kanadyjskie sukienki”. Jest to dramat obyczajowy polskiej produkcji. Fanów Poli Negri zainteresuje fakt, iż jest to saga rodzinna z kradzieżą jej biżuterii w tle. Sama historia zaś oparta na faktach.

DKF “Szpula” co jakiś czas zaprasza wszystkich głogowian na ciekawe projekcje filmowe. Wstęp na seanse jest tani, gdyż kosztuje tylko 10 zł, a prezentowane pokazy są na wysokim poziomie. Tym razem w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie obejrzeć będzie można film pt. “Kanadyjskie sukienki”. Jest to dramat obyczajowy, który ukazuje panoramę panoramę wiejskiego życia. Reżyser prezentuje polską wieś lat 80-tych. Wielkimi krokami zbliżają się urodziny Zofii, głównej bohaterki, która jak to zwykle w tych przypadkach bywa- wyprawia specjalne przyjęcie urodzinowe. Na imprezie specjalnymi gośćmi ma być mąż solenizantki – Tadeusz oraz córka Amelia, którzy mieszkają od dziesięciu lat w Kanadzie. Ostatecznie dochodzi do tego, że Amelia przybywa na urodziny matki sama.

W “Kanadyjskich sukienkach” widz będzie mógł oglądać znakomite polskie aktorki – Annę Seniuk, Zofię Czerwińską, Ewę Kasprzyk, Justynę Steczkowską. – Od “Panien z Wilka“ nie było u nas filmu, który stałby się okazją do takiego koncertu gry aktorek! Oglądając “Kanadyjskie sukienki“ śmiałem się i wzruszałem. – przekonuje Tomasz Raczek, polski krytyk filmowy i publicysta.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na seans w najbliższy czwartek, 25 kwietnia br. o godz. 20:00 w sali widowiskowej MOK w Głogowie. Cena biletu : 10 zł/ osoba.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.