Remont drogi powiatowej w Grębocicach

0
288

Od dzisiaj (23 kwietnia) kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na drodze powiatowej przy ulicy Głogowskiej w Grębocicach. Utrudnienia przewidziane są do następnego wtorku (30 kwietnia). Remont polegać będzie na wykonaniu frezowania istniejącej nawierzchni, która zostanie pokryta nowym asfaltem. W Gminie Grębocice wyremontowany zostanie także stary budynek po gimnazjum w Grębocicach. Od 6 maja gimnazjum przeniesie się do nowego budynku, a ten obecny zostanie przebudowany i przeniesiona zostanie szkoła podstawowa.

Na terenie Gminy Grębocice dzisiaj (23 kwietnia) rozpoczął się remont drogi powiatowej przy ulicy Głogowskiej. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami powstałymi na tym odcinku. Planuje się, że utrudnienia potrwają do następnego wtorku (30 kwietnia). Remont polegać będzie na wykonaniu frezowania istniejącej nawierzchni, która zostanie pokryta nowym asfaltem. W Gminie Grębocice zostanie także wykonana droga łączącą ulice Głogowską z nowym budynkiem gimnazjum. Gmina Grębocice na ten cel otrzymała 100 tysięcy złotych z Regionalnego Funduszu Inwestycyjnego. Pieniądze te zostały przyznane nieco niespodziewanie, bo Grębocice znalazły się wśród 16 dolnośląskich gmin, które zostały wyróżnione i otrzymały propozycję złożenia wniosku wpisującego się w strategię województwa dolnośląskiego. Ponieważ nowa droga w Grębocicach, czyli łącznik między ulicą Głogowską, a nowym gimnazjum, doskonale wpisuje się w strategię województwa dolnośląskiego to Gmina Grębocice otrzymała dofinansowanie.

Przy okazji przypominamy, że już za niecałe dwa tygodnie (6 maja) odbędzie się uroczyste otwarcie nowego gimnazjum w Grębocicach. Z tej okazji planowany jest także remont starego budynku, w którym mieściło się gimnazjum. Gmina Grębocice na ten cel przeznaczyła 850 tysięcy złotych. W ramach adaptacji zostanie przebudowany parter oraz pierwsze piętro. Na piętro będzie przeniesiona szkoła podstawowa, natomiast parter zostanie przerobiony na kuchnię i stołówkę. W planach jest także remont dachu starej szkoły.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.