GAPA 2013 już za nami

  0
  599

  Rozwijanie talentów artystycznych jest bardzo dobrą drogą dla dzieci i młodzieży, która w ten sposób odkrywa w sobie potencjał, zdolności do różnych rzeczy i może pochwalić się osiągnięciami wśród rówieśników. Od 16 lat Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli organizuje Gminne Amatorskie Prezentacje Artystyczne GAPA. W tegorocznej edycji tego wydarzenia udział wzięło aż 25 wykonawców.

  W ubiegłym tygodniu, 18 kwietnia br. (czwartek) odbyły się Gminne Amatorskie Prezentacje Artystyczne GAPA 2013, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli. W tym roku do zmagań na scenie, pokonania swoich lęków i stresu zgłosiło się aż 25 wykonawców, którzy podzieleni zostali na 4 różne kategorie. Kategorię pierwszą reprezentowały dzieci do lat 5, następnie w kategorii drugiej usłyszeć można było zmagania dzieci z klas “0” oraz pierwszaków. Kategorię trzecią reprezentowali przedstawiciele klas II i III szkół podstawowych, czwartą kategorią były występy zespołów wokalnych. Zmaganiom uczestników uważnie przyglądało się jury w składzie : Alona Filinskaja (przewodnicząca), Anna Dębińska (członek), Zuzanna Szaja (członek).

  Gminne Amatorskie Prezentacje Artystyczne GAPA mają formę konkursu, więc w każdej kategorii zostali wyłonieni najlepsi, którym przyznano miejsca. Jury postanowiło, że w Kategorii I (dzieci do lat 5) zwycięzcami będą : Alicja Łukasik (1 miejsce), Angelika Gniewosz (2 miejsce) oraz Kacper Pukacki (3 miejsce), Kategoria II (klasy 0 i I): Gabriela Nawrocka (1 miejsce), Paweł Kędziora (2 miejsce), Gabriela Nadolska (3 miejsce). Kategoria III (klasy II i III): Samuel Chodorowski (1 miejsce), Aleksandra Walenczak (2 miejsce), Szymon Knap (3 miejsce). Kategorię IV reprezentowały zespoły wokalne, gdzie 1 miejsce zajął zespół “Wiosenki”, na drugiej pozycji uplasował się “Muzykalny zastęp”, zaś trzecie miejsce przypadło duetowi w składzie: Jan Kierzyk i Benjamin Lentka.

  Grand Prix, czyli Wielką Nagrodę ufundowaną przez Wójta Gminy Kotla, Jury przyznało zespołowi Rock’n’Rollowcy.

  Wszystkim, którzy wzięli udział, organizatorzy życzą wielu sukcesów, zaś rodzicom gratulują wspaniałych pociech. Redakcja również przyłącza się do życzeń i zaprasza do wzięcia udziału za rok, gdyż konkurs z 16 letnią tradycją to nie byle konkurs, a ważne wydarzenie kulturalne w gminie.

  Dodaj komentarz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.