Rozdadzą złote bilety

0
507

W lutym bieżącego roku “Wehikuł Czasu” ogłosił plebiscyt na najciekawsze wydarzenie 2012 roku lub osobę, która przyczyniła się do rozpowszechniania historii w naszym mieście. Do plebiscytu pod nazwą “Złoty Bilet Wehikułu Czasu” nominowano trzy wydarzenia oraz trzy osoby. Następnie głos oddano internautom, którzy za pomocą poczty mailowej mieli wyłonić zwycięzcę. Rozdanie nagród planowane jest na 25 kwietnia w czasie imprezy pod nazwą “Wehikuł Czasu na żywo”, która odbędzie się w Klubie Batalionowym.

Od czterech lat mieszkańcy Głogowa mają okazję śledzić “Wehikuł Czasu”, czyli autorski program przygotowany przez Wisława Maciuszczaka. Jednak w ciągu tych czterech lat w “Wehikule czasu” pojawiły się także nowe przedsięwzięcia i inicjatywy. Poszerzając jego formułę, wprowadzono między innymi: zagadkę fotograficzną “Wehikuł przez okno”, czy “Lektury Wehikułu”. Powstał też kącik biograficzny “Ludzie Wehikułu”, gdzie zaprezentowano Honorowych Obywateli Głogowa i czekają na publikację biografie najważniejszych głogowskich żołnierzy – komendantów twierdzy i dowódców garnizonu. W tym roku po raz pierwszy wręczone zostaną “Złote Bilety” Wehikułu. Jeden z nich stanowić będzie Nagrodę Historyczną Czytelników “Wehikułu Czasu” za rok 2012 dla autora lub autorów działania upamiętniającego wydarzenie historyczne, inicjatyw integracyjnych, wydawnictwa, odkrycia zabytku, czy przedsięwzięcia popularyzującego przeszłość Głogowa i Ziemi Głogowskiej w roku 2012. Wręczenie nagrody nastąpi w następny czwartek (25 kwietnia) w Klubie Batalionowym w czasie imprezy pod nazwą “Wehikuł Czasu na żywo”. Wtedy dowiemy się, kto zdaniem internautów zasłużył na “Złoty Bilet”. Przypominamy, że nominowane były wydarzenia: Zima w Twierdzy i Lato w Twierdzy, wizyta Napoleona w Głogowie (8 maja 2012 roku), wystawa “Głogów Jagielloński” w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie oraz osoby: Antoni Bok za nową koncepcję zagospodarowania budynku Teatru Miejskiego, Ireneusz Dominiak za pasję przewodnicką, a także Adam Kostromski, pochodzący z Głogowa londyńczyk, pasjonat historii, za inspirację programu “Błotni ludzie” w HISTORY CHANNEL emitowanego 27 marca 2012 roku.

Oprócz rozdania nagród, mieszkańcy Głogowa będą mogli dowiedzieć się jak powstaje “Wehikuł Czasu” oraz poznać historię Głogowa w kwietniowej przeszłości od średniowiecza do dnia dzisiejszego. Planowany jest także pokaz oryginalnych dokumentów i materiałów filmowych. Spotkanie pod nazwą “Wehikuł Czasu na żywo” odbędzie się w najbliższy czwartek (25 kwietnia) Klubie Batalionowym przy ulicy Wojska Polskiego. Impreza rozpocznie się o godzinie 17.00

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.