Dzisiaj prokuratura przeprowadzi eksperyment

0
485

15 grudnia ubiegłego roku na drodze wojewódzkiej numer 329 w okolicach miejscowości Jerzmanowa doszło do jednego z tragiczniejszych wypadków. Wtedy w wyniku dwóch wypadków na drodze zginęły cztery osoby. Jednak jedno z tych zdarzeń miało miejsce w momencie, gdy na miejscu była już policja oraz straż pożarna, które zabezpieczały miejsce zdarzenia. W związku z tym Prokuratura Okręgowa w Legnicy sprawdza, czy należycie zabezpieczono to miejsce. W nocy z piątku (19 kwietnia) na sobotę (20 kwietnia) na drodze wojewódzkiej numer 329 zostanie przeprowadzony eksperyment procesowy. Z tego powodu od dzisiaj (19 kwietnia) od godziny 20.00 ruch na tym odcinku będzie zamknięty.

Prokuratura Okręgowa w Legnicy prowadzi śledztwo związku z wypadkiem, który miał miejsce na drodze wojewódzkiej numer 329 w okolicach miejscowości Jerzmanowa. Wydarzył się on 15 grudnia ubiegłego roku. Śledztwo prowadzone jest w związku z wątpliwościami, czy miejsce wypadku zostało należycie zabezpieczone i czy można było uniknąć drugiego zdarzenia, w którym śmierć poniosły trzy osoby. W związku ze śledztwem, Prokuratura Okręgowa w Legnicy w nocy z piątku (19 kwietnia) na sobotę (20 kwietnia) chce przeprowadzić eksperyment procesowy, który będzie miał określić, czy można było uniknąć drugiego zdarzenia oraz kto ponosi winę. To jednak wiąże się z całkowitym zamknięciem drogi wojewódzkiej numer 329. Droga będzie zamknięta od dzisiaj (19 kwietnia) od godziny 20.00 do jutra (20 kwietnia) do godziny 3.00. – Zamknięcie drogi wojewódzkiej numer 329 nastąpi od strony drogi krajowej numer 3 na odcinku od skrzyżowania drogi wojewódzkiej numer 329 z drogą powiatową numer 1012D w kierunku miejscowości Łagoszów Mały i drogą powiatową numer 1013D w kierunku miejscowości Grębocice. Zamknięta będzie także droga od strony Głogowa do skrzyżowania drogi wojewódzkiej numer 329 z drogą gminną w kierunku miejscowości Smardzów – mówi Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Dla zamkniętego odcinka drogi wojewódzkiej numer 329 w kierunku Głogowa zostanie wyznaczona trasa objazdu z kierunku drogi krajowej numer 3: drogą powiatową numer 1012D przez miejscowość Maniów, dalej drogą powiatową numer 1016D przez miejscowość Łagoszów Mały, Kurowice do drogi krajowej numer 12 i dalej według istniejących drogowskazów do Głogowa. Dla drugiego kierunku, czyli od skrzyżowania drogi krajowej numer 12 z drogą wojewódzką numer 329 w Głogowie, trasa objazdu jest taka sama jak w przeciwnym kierunku. – Na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 12 z drogą wojewódzką numer 329, na granicy obszaru zabudowanego Głogowa zostaną ustawione stosowne oznakowania – dodaje Liliana Łuksiewicz. W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych, czyli opady atmosferyczne lub zamglenia, eksperyment może zostać przesunięty na kolejne dni to jest: 20/21 kwietnia lub 21/22 kwietnia także w godzinach od 20.00 do 3.00.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.