Powiat Głogowski buduje nowe domy dziecka

0
427

W tym roku sporo będzie działo się na terenie Powiatu Głogowskiego jeśli chodzi o inwestycje. Będzie je prowadzić zarówno Powiat Głogowski jak i Gmina Miejska Głogów. Ważniejsze zadania, które będą realizowane w tym roku to: rewitalizacja osiedla Żarków, uporządkowanie gospodarki wodno- ściekowej w południowo – wschodniej części miasta Głogowa, budowa galerii handlowej, budowa boiska lekkoatletycznego, budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, czy budowa rodzinnych domów dziecka.

To ważne, aby nasze miasto oraz Powiat Głogowski się rozwijał. Jednym ze sposobów na rozwijanie się Powiatu Głogowskiego są inwestycje. W tym roku sporo z nich uda się zrealizować. – W tym roku mamy parę inwestycji, które są dla nas bardzo ważne. Przede wszystkim są to wszelkie inwestycje związane z termomodernizacją Zespołu Szkół imienia Jana Wyżykowskiego. Na ten cel otrzymaliśmy środki z Unii Europejskiej. W Zespole Szkół imienia Jana Wyżykowskiego będziemy realizować także budowę boiska lekkoatletycznego w ramach projektu pod nazwą “Dolny Śląsk dla królowej sportu”. W ramach tego zadania otrzymamy dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego. Zakładamy, że obie te inwestycje zostaną zakończone 1 września bieżącego roku. Termomodernizacje przejdzie także Zespół Placówek Szkolno- Wychowawczych. Ważną inwestycją jest także budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Mamy nadzieję, że inwestycję tą zakończymy jesienią tego roku. Realizujemy także budowę domów dziecka. Jesteśmy już po złożeniu dokumentacji na pozwolenie na budowę. Mowa tu u budynku na Brzostowie. Zakładaliśmy, że jesienią tego roku zakończymy tą inwestycję. Jednak nie wiadomo, czy uda nam się dotrzymać ten termin, czy otwarcie zostanie przesunięte na wiosnę przyszłego roku. Dobrze byłoby wykonać jednocześnie dwa planowane budynki pod domy dziecka. Dzięki temu od razu moglibyśmy wyłączyć budynek przy ulicy Lipowej. Jeśli tak się nie stanie to narażamy się na to, że czternaście dzieci pójdzie na Brzostów, a reszta dzieci nie będzie miała gdzie i nadal będziemy zmuszeni do utrzymywania obiektu na Lipowej. Chcielibyśmy tego uniknąć – mówi Grzegorz Aryż, wicestarosta Powiatu Głogowskiego.

Przypominamy, że drugi dom dziecka ma powstać w Nielubi na działce, którą przekazała Gmina Żukowice. – Wystąpiły tam jednak pewne problemy techniczne. Nad tą działką leci linia energetyczna. Gmina Żukowice ma przełożyć tą linię. Póki nie zostanie przełożona, to my nie przystąpimy do projektowania budynku – dodaje Grzegorz Aryż. Powiat Głogowski podjął decyzję o zmianie miejsca domu dziecka, ponieważ budynek przy ulicy Lipowej jest kosztowny w utrzymaniu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.