Lokalne gwiazdy w Strefie Wolnej Muzyki

0
517

Głogów, mimo iż nie jest dużym miastem, posiada dość dobrze rozwiniętą scenę muzyczną. Tutaj swoje początki mają zespoły rockowe, hip- hopowe czy solowe projekty różnych gatunków muzycznych. Strefa Wolnej Muzyki, jest to przedsięwzięcie organizowane przez Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday, w którym co jakiś czas występują ciekawe gwiazdy. Tym razem będzie lokalnie – na deskach klubowej sceny zobaczymy głogowskich artystów, do których należą: Wojtek Garwoliński, Superhalo oraz Chmura.

Tak to bywa w życiu każdego muzyka, że kiedyś trzeba ruszyć w trasę, poznać kilka miejsc i ludzi, aby móc rozwijać się coraz lepiej. Podobnie było w ich przypadku. Lokalne gwiazdy wracają więc do rodzinnego miasta, aby zaprezentować się na jednej scenie i pokazać fanom, jaki etap drogi artystycznej obecnie reprezentują.

Koncert rozpocznie głogowska cHMURa, która wprowadzi słuchaczy w hipnotyczno- psychodeliczny trans. Następnie na scenie pojawią się : Wojtek Garwoliński – wokalista i gitarzysta legendarnego już projektu PIVO, następnie zespołu KOŚCI. W swojej karierze współpracował między innymi z takimi gwiazdami jak : Małgorzata Ostrowska, Kasia Kowalska czy zespół Blenders. 2011 rok był przełomowy, ponieważ artysta zaczął prowadzić karierę solową jako G. WOLF. Nowa płyta “Magnetic dog” ukazuje miłość muzyka do psychodelicznych trików i czarów gitarowych, oraz ukazuje muzycznego guru sprzed lat – Jimiego Hendrixa. W 2012 roku Wojtek Garwoliński powrócił do grania z Marcinem Patykiem, obaj panowie rozpoczynali swoją muzyczną przygodę w projekcie PIVO.

Ostatnią gwiazdą wieczoru będzie zespół Superhalo. Jest to inicjatywa, którą założył ex- głogowianin, gitarzysta i wokalista Paweł “Saimon” Galus. Po nagraniu swojej pierwszej płyty “Czerwona”, muzycy z Superhalo dosiedli zdezelowanego Pontiaca Firebird’a i ruszyli w trasę po świecie w poszukiwaniu ultraczerwonego absolutu.

Brzmi ciekawie? Zatem zapraszamy wszystkich zainteresowanych na sobotni (20 kwietnia br.) koncert w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday. Wstęp na wydarzenie jest biletowany, 15zł/ przedsprzedaż zaś 25zł / w dniu koncertu. Bilety można nabyć w Biurze Obsługi Klienta MOK (Plac Konstytucji 3 Maja 2) lub Biurze Obsługi Klienta MCK Mayday (ul. Perseusza 11) Początek godz. 19:00.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.