Jest szansa na stworzenie nowej strategii na rzecz młodzieży

0
374

W Głogowie od kilku miesięcy prowadzone są prace na rzecz strategii na rzecz młodzieży. Inicjatorem prac na strategią jest Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży Szansa. W następny piątek (26 kwietnia) w siedzibie stowarzyszenia odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Rady Miasta, Starostwa Powiatowego oraz młodzieży, aby wspólnie porozmawiać o tym, jak powinno wyglądać życie młodych w naszym mieście.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że młodzi ludzie to przyszłość każdego miasta. Od tego, co zrobią młodzi ludzie zależy, to czy miasto będzie się rozwijać, czy nie. Dlatego tak ważne jest stworzenie odpowiedniej strategii na rzecz młodzieży, bo może być ona szansą na to, aby potrzeby młodych ludzi zostały zauważone i respektowane. Jest to także szansa, aby sami młodzi ludzie włączyli się do działania i poczuli, że ich głos ma znaczenie. Od kilku miesięcy sprawą strategii na rzecz młodzieży zajmuje się Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży Szansa. W następny piątek (26 kwietnia) odbędzie się spotkanie, w czasie którego spotkają się ze sobą przedstawiciele młodzieży, Rady Miasta oraz Starostwa Powiatowego. Podczas spotkania będzie okazja, aby zapoznać się z propozycją strategii, która została opracowana na podstawie wcześniej przygotowanych założeń. Opracowane zostaną także nowe propozycje. Kolejnym planowanym etapem w tworzeniu strategii na rzecz młodzieży będą konsultacje społeczne. W spotkaniu, które odbędzie się 26 kwietnia udział weźmie młodzież w wieku od 15 do 26 lat. Konsultacje będą miały miejsce o godzinie 12.00 w siedzibie Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży Szansa przy ulicy Perseusza 13 w Głogowie.

W ankiecie, którą młodzież musiała wypełnić przed zgłoszeniem się na spotkanie, jednym z pytań było wymienienie chociaż jednego problemu, z którym boryka się młodzież w Głogowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.