Zespół Szkół Ekonomicznych wzbogacił się o nowe komputery

0
434

O tym, że nowoczesny sprzęt jest potrzebny w każdej placówce oświatowej nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Sytuacja dotyczy zwłaszcza komputerów, które dość szybko okazują się zbyt wolne, aby obsługiwać nowoczesne programy komputerowe. Żeby móc bez problemów korzystać z różnego rodzaju programów w Zespole Szkół Ekonomicznych imienia Jana Pawła II w Głogowie powstała nowa pracownia komputerowa. Komputery zostały zakupione ze środków Powiatu Głogowskiego.

16 nowych komputerów typu PC trafiło do Zespołu Szkół Ekonomicznych imienia Jana Pawła II w Głogowie. Komputery będą dostępne dla uczniów kierunków ekonomicznych oraz nowego kierunku logistyk. Pracownia komputerowa została uroczyście otwarta dzisiaj (11 kwietnia). – Ta pracownia była nam bardzo potrzebna. Na komputerach przeprowadzane są egzaminy zawodowe dla kierunku ekonomicznego. Jednak nasze stare komputery nie były w stanie obsługiwać programów potrzebnych do przeprowadzenia takich egzaminów. To jest taka śmieszna sytuacja, bo w Zespole Szkole Ekonomicznym mamy około 100 komputerów, ale nagle okazuje się, że niewiele z nich jest w dobrym stanie. Szkoła w dzisiejszych czasach staje się coraz pełniejsza elektroniki i bez tego nie da się funkcjonować – mówi Wojciech Janisio, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych imienia Jana Pawła II w Głogowie. – Koszt pracowni, którą dzisiaj otwieramy to kwota około 45 tysięcy złotych. W jej skład wchodzi 16 komputerów, w tym jeden komputer dla nauczyciela wraz z urządzeniem drukującym. Dodatkowo w ramach tej kwoty udało się pozyskać dodatkowe dwa komputery do innych celów. Środki na wyposażenie tej sali komputerowej pochodzą z budżetu Powiatu Głogowskiego. To kolejna sala, którą wdrażamy w naszych szkołach. Planujemy jeszcze otworzyć pracownię w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi. Sprzęt komputerowy ma to do siebie, że należy go bardzo szybko wymieniać. Jeżeli policzyć liczbę pracowni w każdej szkole ponadgimnazjalnej, to są setki komputerów i tak naprawdę, co roku musimy wymieniać kolejną pracownie – mówi Rafael Rokaszewicz, Starosta Powiatu Głogowskiego.

Z nowej pracowni komputerowej są zadowoleni także uczniowie. – Dosyć często korzystamy z komputerów. Szczególnie ważne to jest w ostatnich klasach, ponieważ egzamin zawodowy polega na zdawaniu go właśnie na komputerach. Ogólnie uczymy się prowadzić własną działalność gospodarczą, czyli prowadzimy rozliczenia z ZUS-em i sporządzamy różnego rodzaju deklaracje. Wcześniej brakowało nam dobrego sprzętu, bo stary często się zawieszał i był problem z otworzeniem nawet najprostszych programów – mówi Beata Mróz, uczennica kierunku technik ekonomista w Zespole Szkół Ekonomicznych imienia Jana Pawła II w Głogowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.