Zaśpiewają w różnych językach

0
477

To już dzisiaj, 11 kwietnia br. (czwartek) rozpoczynają sie przesłuchania do VIII Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Wydarzenie te na stałe wpisało się do kalendarza imprez organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie i jest już niemalże tradycją. Konkurs każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodzieży, która przełamuje swoje lęki i pokazuje nie tylko obycie ze sceną oraz talent muzyczny, ale także znajomość języków obcych.

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ma już długą tradycję w Głogowie. Został zainicjowany w 2006 roku przez Panią Irenę Grodzką, pełniącą funkcję pedagoga w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi (dawniej Liceum numer 4) w Głogowie oraz przez instruktorów Miejskiego Ośrodka Kultury. Od tamtego czasu w zmaganiach konkursowych udział bierze każdego roku około stu uczestników. Z roku na rok poziom rośnie, a młodzież zmaga się z coraz to trudniejszym programem, zaskakując nie tylko słuchaczy, ale i jury.

Ideą przyświecającą organizowaniu tego wydarzenia jest nic innego, jak łatwiejsze przyswajanie języków obcych przez śpiew. Samo śpiewanie zaś organizatorzy traktują jako element kształtowania wrażliwości artystycznej wśród dzieci i młodzieży. W zmaganiach wziąć mogą te osoby, którym niestraszne jest śpiewanie w językach innych niż ojczysty. Do tej pory młodzież prezentowała interpretacje utworów po angielsku, niemiecku, rosyjsku, francusku a nawet w języku norweskim!

Konkurs podzielony jest na dwa etapy – pierwszy to przesłuchania uczestników, które odbywają się dzisiaj w Miejskim Ośrodku Kultury (scena klubowa Wentylatornia). Uczestnicy podzieleni zostali na trzy kategorie, tj. soliści szkół podstawowych, soliści gimnazjum i soliści szkół ponadgimnazjalnych. W szarankach staną nie tylko głogowscy uczniowie. Konkursem zainteresowało się też sporo młodzieży z ościennych miejscowości: Grębocice, Buczyna, Jerzmanowa, Rzeczyca, Przedmoście, Wilków, Lubin, Szlichtyngowa, Legnica, Kotla, Serby, Góra. Etap pierwszy, czyli przesłuchania, niedostępny jest dla szerszej publiczności. Nic jednak straconego, ponieważ jutro, 12 kwietnia br. odbędzie się koncert finałowy laureatów poszczególnych kategorii, wyłonionych przez jury. Na te wydarzenie zapraszamy więc wszystkich chętnych. Wstęp jest biletowany, koszt 5zł (bilet można nabyć w Biurze Obsługi MOK w Głogowie).

Organizatorzy konkursu:
* LO IV Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie
* Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie
* Gmina Miejska Głogów

Koncer Finałowy:

12 kwietnia br. (piątek) godz. 16:00

wstęp : 5zł

Sala widowiskowa MOK.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.