Odetchnęli z ulgą. Ciężka przeprawa szczypiornistów.

0
422

Ciężkie chwile przeżywali wczoraj (11.04.2013) wieczorem szczypiorniści Chrobrego Głogów. W czwartkowym meczu, inaugurującym baraże o być albo nie być w PGNiG Superlidze, głogowianie minimalnie pokonali skazany na pożarcie Czuwaj Przemyśl 30-29 (15-14). Spotkanie, trochę dość niespodziewanie, do ostatniego gwizdka było niezwykle wyrównane. Czuwaj nie zamierzał odpuścić, a głogowianie mieli świadomość, jak ważne są 2 punkty w Przemyślu. Na szczęście horror już za nami, a punkty wróciły do Głogowa.

Nie było to łatwe spotkanie. Od pierwszych minut, rywalizacja na parkiecie przypominała walkę o wszystko. Obie ekipy miały świadomość o co grają i jak ważne są punkty w rozgrywkach Play Out. Gospodarze, skazani na pożarcie, skutecznie postawili się naszym szczypiornistom, potwierdzając tym samy, iż pomimo prawdopodobnego spadku, łatwo punktów nie oddadzą.

Z kolei podopieczni trenera Przybylskiego mieli świadomość, iż jeśli chcą się utrzymać w ekstraklasie to w Przemyślu stracić punktów nie można. Spotkanie o tak dużą stawkę udało się jednak wygrać i zrealizować plan minimum. Przed nami pojedynki z o wiele trudniejszymi rywalami, które zdecydują o pozostaniu w lidze. Najbliższy już 20.04.2012 w Lubinie.

AZS Czuwaj Przemyśl – SPR Chrobry Głogów 29:30 (14:15)

Czuwaj Przemyśl: Sar, Jarosz – Stołowski 7, Sliwka 6, Oliferchuk 5, Kroczek 3, M. Kubisztal 2, Nowak 1, Kostka 1, Basiak 1, Misiewicz 1, Papaj 1, D. Kubisztal 1.

SPR Chrobry Głogów:
Zapora, Kapela, Stachera – Ścigaj 8, Gujski 5, Łucak 3, Kuta 3, Bednarek 2, Płócienniczak 2, Świtała 2, Płaczek 2, Wysokiński 2, Mochocki 1, Jankowski.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.