Moje miasto Głogów – znam jego historię

0
567

Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie zaprasza wszystkich gimnazjalistów na konkurs wiedzy związany z naszym miastem. Głogów to miejscowość z ciekawą historią, którą powinien każdy młody mieszkaniec znać. Jeżeli ktoś jest regionalistą, to zagadnienia które poruszone zostaną w konkursie nie powinny sprawić mu problemu. Udział wziąć mogą nie tylko uczniowie z Głogowa, ale także z okolic.

O tym, jak ważne jest zaszczepianie w młodych ludziach wiedzy historycznej wie każdy z nas. I chociaż Głogów jest ważnym punktem na mapie Polski, to na lekcjach historii rzadko omawia się tematy typowo regionalne, gdyż jest wiele innych zagadnień, których młodzież trzeba nauczyć. Dla zainteresowanych dziejami naszego miasta konkurs organizowany przez Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie będzie wspaniałą okazją do sprawdzenia swojej wiedzy. Głównym celem konkursu jest promowanie wiedzy o historii i kulturze naszego miasta wśród młodzieży głogowskiej i spoza Głogowa.

Udział w zmaganiach mogą wziąć uczniowie klas I-III głogowskich i okolicznych gimnazjów. Każda szkoła może zaproponować trzy osoby do konkursu. Konkurs przeprowadzony zostanie w formie testu, 26 kwietnia br. o godz. 10:00.

Zakres materiału, który obowiązuje uczestników konkursu “Głogów – znam historię tego miasta” to :

  • Głogów w czasach pierwszych Piastów,
  • Powstanie miasta,
  • Głogowskie rzemiosło,
  • Książęta Głogowscy, od Konrada I do Zygmunta I
  • Sławni Głogowianie
  • Zamek w Głogowie i inne fortyfikacje
  • Głogów na przestrzeni XIX i XX wieku
  • Głogów po II wojnie światowej
  • Charakterystyczne budowle architektoniczne Głogowa i ich historia
  • Procesy demograficzne w Głogowie w latach 1945-1956

Formularz zgłoszeniowy, który powinien zawierać : Imię i nazwisko ucznia, klasę do której uczeń uczęszcza, imię i nazwisko opiekuna oraz pieczątkę szkoły należy przesłać do Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie do dnia 19 kwietnia br.

Więcej informacji uzyskać można na stronie MAH w Głogowie oraz kontaktując się z Działem Edukacji – tel. 76 834 10 81.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.