Nowy kompleks sportowy w Gminie Jerzmanowa

0
882

Mała miejscowość przy krajowej 3 doczekała się nowego kompleksu sportowego. Barak, który wcześniej szpecił obiekt, przeszedł już do historii, a w jego miejsce powstał nowo odremontowany budynek, który przez najbliższe kilka lat będzie sprawował funkcję centrum rekreacyjnego mieszkańców Potoczka. Inwestycja sfinansowana została z budżetu gminy, a całkowity jej koszt wyniósł 511.197zł. Uroczyste otwarcie nastąpiło w ubiegłą niedzielę (07.04.2013) przy okazji meczu ligowego “B” klasy.

Zaplecze sportowe powstało dzięki determinacji działaczy piłkarskich i mieszkańców Potoczka. Dzięki ich wieloletniemu zaangażowaniu dawny barak, przebieralnia, to już relikt – komentował Lesław Golba, Wójt Gminy Jerzmanowa.

Inwestycja budowy szatni trwała dwa lata. Kosztowała budżet Gminy Jerzmanowa 511.197 zł. Dokumentacja została przygotowana za poprzedniego wójta, lecz w trakcie realizacji inwestycji zauważono, iż mało przydatny strych można zmienić na poddasze, celowe podczas zebrań i spotkań piłkarskich. Podjęta decyzja o zmianie zaowocowała. Niepozorny z zewnątrz obiekt jest funkcjonalny i przy tym estetyczny. Zaplecze posiada szatnie dla gospodarzy i gości, łaźnię, toalety, w tym toaletę publiczną dla osób niepełnosprawnych, pokój sędziowski, magazyn, pomieszczenie socjalno – integracyjne.

Na okoliczność uroczystości zawodnicy LZS “PERŁA” Potoczek rozegrali swój pierwszy w tym sezonie ligowy mecz. Ich przeciwnikami byli zawodnicy z LZS “Błękitni” Szymocin. Zaciekła walka z wieloma podbramkowymi akcjami zakończyła się zwycięstwem 2:1 dla gospodarzy.

Poprzedni artykułDla kogo jeden procent naszego podatku?
Następny artykułPrezydent wbił pierwszą łopatę
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.