Głogowscy seniorzy przeszkolą się z zagadnień prawnych

0
487

CzyCzy tego chcemy czy nie, od czasu do czasu mamy do czynienia z tak zwaną papierkową robotą. Musimy wypełnić jakiś dokument, podpisujemy umowę, bierzemy kredyt, czy wypełniamy zeznanie podatkowe. W takich sytuacjach wiele osób nie radzi sobie i szuka wsparcia w innych osobach. Spore problemy mają także osoby starsze, które często padają ofiarą oszustów wykorzystujących ich słabą znajomość prawa. Pomoc seniorom oferuje Fundacja Lokalnych Inicjatyw Społecznych oraz Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży Szansa w Głogowie. Seniorzy mają okazje uczestniczyć w zajęciach z prawnikiem.

Ostatnio w Głogowie dosyć spory nacisk kładzie się na aktywizację osób starszych. Od lat w mieście funkcjonuje Uniwersytet Trzeciego Wieku. Ostatnio swoją działalność rozpoczął Klub Seniora przy Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday przy ulicy Perseusza. Ofertę dla seniorów przygotowała także Fundacja Lokalnych Inicjatyw Społecznych wraz ze Stowarzyszeniem dla Dzieci i Młodzieży Szansa. Seniorzy mają możliwość w uczestniczenia w cyklu szkoleń z zagadnień formalno – prawnych, które poprowadzi mecenas Leszek Lechowski. Cały cykl szkolenia składa się z sześciu spotkań po dwie godziny. W czasie tych spotkań mecenas Leszek Lechowski przedstawi seniorom najważniejsze zagadnienia z tematów związanych z bezpośrednim otoczeniem seniorów, czyli: ubezpieczenia, dziedziczenia, darowizny czy spadki. Będzie mowa także o spółdzielniach mieszkaniowych oraz o prawie do świadczeń zdrowotnych.

– Już w styczniu bieżącego roku odbyło się spotkanie eksperckie z Leszkiem Lechowskim. W czasie tego spotkania seniorzy mieli bardzo dużo pytań i okazało się, że trzy godziny spotkania to zbyt mało żeby odpowiedzieć na wszystkie nurtujące kwestie i wyjaśnić każde zagadnienie. Dlatego postanowiliśmy rozszerzyć ten temat i zorganizować sześć spotkań, na których omawiane będą konkretne problemy osób starszych w otaczającym ich środowisku. Na pierwszym spotkaniu podjęte zostaną decyzje, kiedy i jakie dokładnie tematy będą poruszane – mówi Sebastian Górski, asystent koordynatora projektu. Szkolenie odbędzie się w ramach projektu pod nazwą “Aktywny Senior”. Projekt ten jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej i realizowany jest od 5 listopada 2012 roku. Wszelkie zajęcia w ramach projektu są bezpłatne. Pierwsze spotkanie z prawnikiem będzie miało miejsce już jutro (10 kwietnia) o godzinie 16.00 w Stowarzyszeniu dla Dzieci i Młodzieży Szansa w Głogowie przy ulicy Perseusza 13.

Udział w projekcie oraz materiały szkoleniowe są bezpłatne.

Strona projektowa: www.AktywnySenior.glogow.pl

Logotyp Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

Projekt „Aktywny Senior” współfinansowany jest z środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

Projekt Aktywny Senior - stopka

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.