W Głogowie będzie można zdawać egzamin na prawo jazdy?

0
303

Prawo jazdy to w dzisiejszych czasach ważny dokument. Posiadając je mamy dodatkowe punkty u niektórych pracodawców, ale przede wszystkim jesteśmy w stanie szybciej i łatwiej załatwić swoje sprawy nie licząc tylko na komunikacje miejską. Dlatego wiele osób decyduje się na zdawanie egzaminu na prawo jazdy. Jednak mieszkańcy Głogowa egzamin muszą zdawać w sąsiadujących miastach. Do wyboru jest między innymi: Legnica, Zielona Góra, Leszno, a nawet Wrocław (wybierany głównie przez osoby, które chcą nauczyć się jeździć wśród tramwajów). To jednak ma szanse się zmienić. Dzisiaj (5 kwietnia) uchwalono nowelizację ustawy, która umożliwi organizacje ośrodków egzaminacyjnych w miastach prezydenckich takich jak na przykład Głogów.

40 nowych miast zyskało możliwość ubiegania się o organizacje ośrodków egzaminacyjnych na prawo jazdy po uchwaleniu nowelizacji ustawy w Sejmie. Nowa ustawa mówi o tym, że ośrodki egzaminacyjne mogą utworzyć wszystkie miasta prezydenckie, a nie tak jak dotychczas tylko te posiadające prawa powiatu. To dobra wiadomość dla mieszkańców Głogowa, którzy dotychczas, aby zdać egzamin na prawo jazdy musieli wybierać miasta sąsiadujące takie jak: Legnica, Zielona Góra, Leszno, a nawet Wrocław. Teraz w naszym mieście może powstać ośrodek egzaminacyjny. Nie musi być to jednak cały WORD (Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego) z dyrekcją i administracją. Możliwe jest stworzenie tylko punktu egzaminacyjnego, gdzie odbywać będzie się egzamin na prawo jazdy. Fakt, że na mocy nowej ustawy w Głogowie mógłby powstać ośrodek egzaminacyjny może też bezpośrednio przełożyć się na ceny kursów na prawo jazdy. Teraz w cenę wliczone są przecież wyjazdy do pobliskich miast w celu zapoznania się z miastem, w którym będziemy zdawać egzamin.

Miasta, które mogą skorzystać na uchwalonej dzisiaj (5 kwietnia) ustawie to: Lubin, Głogów, Nowa Sól, Inowrocław, Ostrowiec Świętokrzyski, Gniezno, Ostrów Wielkopolski, Pabianice, Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów, Stalowa Wola, Kędzierzyn Koźle, Świdnica, Tczew, Mielec, Zgierz, Ełk, Knurów, Bolesławiec, Pruszków, Racibórz, Zawiercie, Starachowice, Oświęcim, Żyrardów, Kołobrzeg, Legionowo, Wodzisław Śląski, Puławy, Radomsko, Starogard Gdański, Skarżysko Kamienna, Wejherowo, Kutno, Otwock, Zduńska Wola. Egzaminy będzie można przeprowadzać na kategorie AM, A1, A2, A, B1 oraz B.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.