Psy z Gminy Żukowice szukają nowego domu

  0
  424

  Głogowskie Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom “Amicus” ma pod swoją opieką około 170 psów i około 50 kotów. Jeśli więc ktoś miałby ochotę zaadoptować zwierzaka to na pewno znajdzie takiego, który najbardziej będzie mu odpowiadał. W poszukiwaniu nowych właścicieli zaangażowała się także Gmina Żukowice, która zachwala “swoje” psy do adopcji.

  Pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom “Amicus” są trzy psy, które pochodzą z Gminy Żukowice, czyli zostały zabrane z tego terenu. Gmina Żukowice zaangażowała się w poszukiwania nowych domów dla tych czworonogów i przygotowała krótką prezentację piesków. Zaadoptować można Kordka – psa, który wyglądem przypomina psy rasy border collie. Podobnie jak bordery jest dosyć żywiołowy, lubi ruch. Bardzo nie lubi kojca, źle się tam czuje. Jest nieufny do obcych, najpierw musi kogoś poznać, aby zaakceptować. Jednak bez problemu dogaduje się z innymi psami i nie wszczyna konfliktów. Najlepszy dom dla Kordka to dom z ogródkiem – najlepiej na wsi, bo nie jest przyzwyczajony do miejskiego szumu. Nie nauczył się też dobrze chodzić na smyczy, chociaż członkowie Amicusa ciągle nad tym pracują. Do domu można zabrać także psa o imieniu Laser. Jest to pies zabrany z miejscowości Czerna. Ma około 30 centymetrów wysokości. Początkowo był wycofany. Teraz jednak robi duże postępy. Najłatwiej do ludzi może przyzwyczaić się w nowym domu. Laser bardzo dobrze dogaduje się z innymi psami. Ostatni pies, który poleca Gmina Żukowice to Orion, który jest średniej wielkości. Bardzo dobrze czuje się, gdy może biegać luzem, dlatego idealnie odnajdzie się w domu z ogrodem. Także dobrze dogaduje się z innymi psami.

  Jeśli ktoś jest zainteresowany adopcją jednego z psów, które pochodzą z Gminy Żukowice proszeni są o kontakt ze Stowarzyszeniem Pomocy Zwierzętom “Amicus” pod numerem telefonu 698 305 889. Jednak na nowy dom czekają wszystkie zwierzaki, które przebywają w schronisku we Wróblinie Głogowskim. Zobaczyć je można odwiedzając schronisko. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.30 do 19.30 oraz w sobotę i w niedziele od 13.00 do 16.00.

  Dodaj komentarz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.