Damian Ukeje i głogowska 4MKA

0
473

Ciekawy muzyczny wieczór czeka głogowian już w sobotę (6 kwietnia br.). Na scenie Młodzieżowego Centrum Kultury Mayday wystąpi znany z telewizyjnego programu promującego młodych muzyków Damian Ukeje oraz głogowska formacja 4MKA. Koncert o tyle ciekawy, ponieważ odbędzie się na nim premiera teledysku, który przetłumaczony został na język migowy.

W Głogowie niezbyt często mamy okazję gościć sławy znane z telewizji. Tym razem jednak będzie inaczej. Na scenie MCK Mayday wystąpi Damian Ukeje, który wygrał pierwszą edycję The Voice of Poland. Damian Ukeje, to 26-letni muzyk, który wcześniej związany był z takimi zespołami jak Jerry’s Hole Band, Trigger i Fat Belly Family. W The Voice Of Poland należał do grupy Adama Nergala Darskiego i okazał się jednym z najbardziej charakterystycznych i szczerych głosów tego programu, czym natychmiast zaskarbił sobie sympatię widzów. W ostatnim odcinku bezkonkurencyjnie wyprzedził pozostałych finalistów i został zwycięzcą pierwszej edycji The Voice of Poland. Po wygranej całkowicie skoncentrował się na stworzeniu autorskiego materiału do swojej pierwszej płyty.

Debiut wokalisty w postaci krążka nazwanego po prostu “UKEJE” odbył się 5 lutego br. Płytę zapowiedział utwór pt. “Bezkrólewie”, którego premiera odbyła się 19 listopada 2012 roku na antenie radia Eska Rock. Kawałek ten bardzo szybko zdobył liczne grono fanów, którzy zadbali o to, aby wspiął się na sam szczyt Najlepszej Rockowej Dwudziestki (NRD), głównej listy przebojów Eski Rock, utrzymując się nań już prawie 60 notowań.

Występ wokalisty Damiana Ukeje poprzedzi koncert w wykonaniu głogowskiej formacji 4MKA. Jest to zespół, który jest znany miejscowej publiczności. 4MKĘ tworzy grupa przyjaciół ze szkolnej ławki. Wszyscy są uczniami szkół średnich, niektórzy nawet uczęszczają na zajęcia Sekcji Rozwoju Talentów Muzycznych MOK. 4MKA, mimo iż jest młodym zespołem, gra repertuar wyłącznie autorski.

Dzięki współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie i Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży SZANSA oraz grupy filmowej SKYBOX, podczas koncertu odbędzie się premierowy pokaz teledysku do utworu “WICIOWA” autorstwa zespołu 4MKA, promującego integrację młodzieży głogowskiej z tłumaczeniem tekstu na język migowy. Celem działania w ramach projektu INTEGRA jest pokazanie pozytywnego wizerunku młodzieży w naszym mieście.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki, głogowskich fanów Damiana Ukeje i zespołu 4MKA. Wstęp na wydarzenie jest płatny, 25 zł w dniu koncertu. Bilety można nabyć w w Biurze Obsługi Klienta MOK i MCK Mayday. Koncert odbędzie się 6 kwietnia br. (sobota) o godz. 19:00 w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday, ul. Perseusza 11.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.