Wspierają rozwój kariery młodych ludzi

0
523

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym jak ważna w dzisiejszych czasach jest dobra praca. Jednak w czasach dużego bezrobocia o pracę nie jest łatwo. Dlatego tak ważny jest fakt, żeby już młodzi ludzie odpowiednio dobrali ścieżkę swojej kariery. Pomóc w tym może projekt, który realizowany jest w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Budowlanych 10 w Głogowie. Projekt pod nazwą “Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” skierowany jest młodych mieszkańców Głogowa.

“Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” to projekt, którego celem jest wspieranie młodych ludzi w planowaniu przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy “YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. W ramach projektu pod nazwą “Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” w Miejskiej Bibliotece Publicznej, co jakiś czas odbywają się spotkania z młodymi ludzmi, który osiągnęli sukces. Pierwsze spotkanie miało miejsce 25 marca w bibliotece przy ulicy Jedności Robotniczej 15. Wtedy młodzi mieszkańcy Głogowa mieli okazję spotkać się z Łukaszem Pieterem – dziennikarzem muzycznym, który obecnie pracuje w Grupie RMF. Kolejne spotkanie odbędzie się już w następny czwartek (11 kwietnia) o godzinie 8.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Budowlanych 10. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Daniel Mendalka, który jest web developerem.

Daniel Mendalka jest absolwentem Politechniki Poznańskiej, kierunek informatyka. W trakcie studiów z powodu żądzy bardziej praktycznej wiedzy założył koło naukowe pod nazwą AKAI (Akademickie Koło Aplikacji Internetowych). Koło naukowe bardzo szybko zyskało dobrą opinię zarówno wśród studentów jak i lokalnych firm nawiązując współpracę między innymi z Allegro, Wikia, Cognifide, STX Next Python Experts. Wraz z rozwojem organizacji zaczęto tworzyć inne społeczności programistów skupionych wokół bardziej konkretnej tematyki, co zaowocowało powstaniem cyklu spotkań meet.js, meet.php oraz Google Developer Groups.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.