Uczą się bezpiecznie żyć

  0
  586

  W ubiegły wtorek (26 marca) w Legnicy odbył się półfinał V edycji IX Dolnośląskiego Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży pod nazwą “Uczę się bezpiecznie żyć”. Konkurs organizowany jest przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa. Głównym celem było wspieranie systemu bezpieczeństwa Województwa Dolnośląskiego poprzez nabycie przez dzieci oraz młodzież wiedzy i umiejętności pomocy sobie lub innym oraz bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń i w życiu codziennym.

  W ubiegły wtorek (26 marca) w Legnicy odbył się Dolnośląski Konkurs Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży pod nazwą “Uczę się bezpiecznie żyć”. Konkurs ma na celu wsparcie systemu bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim. System bezpieczeństwa ma zostać wsparty poprzez nabycie przez dzieci i młodzież wiedzy i umiejętności pomocy sobie oraz wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożenia i w życiu codziennym. W zmaganiach konkursowych uczestniczyli także uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi w trzech kategoriach: klasa 0, klasy I do III oraz klasy IV do VI. W konkursie najlepiej wypadła najmłodsza drużyna w składzie: Natasza Maruchniak, Lena Nowicka i Dominika Szczurek – zajmując trzecie miejsce (na 16 drużyn) oraz kwalifikując się do finału, który odbędzie się we Wrocławiu. Konkurs organizowany jest przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa.

  W ostatnim czasie odbyły się także eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą “Młodzież zapobiega pożarom”. Eliminacje odbyły się w ubiegłą środę (27 marca) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie. W grupie uczniów szkół podstawowych drugie miejsce zdobył reprezentujący Gminę Żukowice w turnieju uczeń Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim – Damian Beczek.

  Dodaj komentarz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.