Zapowiedź: Chrobry Głogów – Elana Toruń

0
733

Już jutro (30.03.2013) o godz. 14:00 piłkarze Chrobrego Głogów podejmować będą Elanę Toruń. Będzie to drugie ligowe spotkanie rozegrane w tym roku, zaś pierwsze przy u. Wita Stwosza. W meczu inaugurującym ligowe zmagania głogowianie ulegli piłkarzom Rakowa Częstochowa 1-2. Oczekiwanie na rewanż z powodu pogody niespodziewanie się wydłużyło. Po trzech tygodniach przerwy, podopieczni trenera Mamrota znów wyjdą na boisko powalczyć o komplet punktów.

Praca wre.

I choć pogoda za oknem znów daje nam popalić, to sobotnie spotkanie się odbędzie. Już kilkukrotnie służby porządkowe odśnieżały obiekty sportowe, za każdym razem zbyt wcześnie. I tym razem jest podobnie. Śnieg spadł po raz kolejny, a co za tym idzie, łopaty i odśnieżarki znów poszły w ruch. Wszystko po to, by móc wrócić na boiska.

Jak nie teraz to kiedy?

Sobotni rywale to zespół, który nie radził sobie w poprzedniej rundzie. Podopieczni trenera Kościelaka zdobyli zaledwie 8 punktów i uplasowali się na ostatnim miejscu w tabeli. Jesienią jeden ugrany punkt w wykonaniu piłkarzy Elany, był efektem spotkania z Chrobrym, dla którego poprzednia runda również do udanych nie należała. Rundę rewanżową toruńczycy rozpoczęli przyzwoicie. Można powiedzieć, że dokonali cudu i po jedyn rozegranym spotkaniu z MKS Oława, zaledwie remisując zdobyli cztery punkty. Wszystko to za sprawą wycofania się z rozgrywek Lecha Rypin i przyznaniu Elanie trzech punktów walkowerem. To już połowa zdobyczy z rundy jesiennej. Czy uda się podtrzymać dobrą passę?

Rozdrażniony Tygrys głodny gry.

Już przed pierwszym spotkaniem rudny rewanżowej piłkarze Chrobrego Głogów otwarcie mówili, że potrzebują grania. Emocje spotęgowała porażka z Rakowem Częstochowa 1-2. Można się domyślać jak bardzo ugrzęzło to w głowach piłkarzy przez te trzy tygodnie przerwy. Trener Mamrot zapowiada, że zespół jest doskonale przygotowany do gry. Wszystko wskazuje na to, że głogowianie jeszcze nigdy nie byli tak zmotywowani by ugrać w Głogowie 3 punkty. Jak ta motywacja przełoży się na dyspozycje zespołu?

Chrobry Głogów – Elana Toruń

30.03.2013 godz. 14:00

Poprzedni artykułGłogowski Konkurs Kaligrafii
Następny artykułŚwiąteczne Życzenia od Redakcji
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.