Powiat posumował miniony kwartał

0
581

Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o podsumowaniu 2012 roku, jakiego dokonał Zarząd Powiatu Głogowskiego. Czas jednak szybko mija i dzisiaj (28 marca) w Starostwie Powiatowym odbyła się konferencja prasowa, mająca na celu podsumowanie mijającego kwartału 2013 roku. Zarząd Powiatu Głogowskiego przedstawił najważniejsze inwestycje, jakie zostały lub dopiero zostaną wykonane. Spora cześć konferencji została poświęcona oświacie w Powiecie Głogowskim.

Dzisiejsza (28 marca) konferencja prasowa w Starostwie Powiatowym była okazją do podsumowania mijającego kwartału 2013 roku. Wychodzi na to, że w Powiecie Głogowskim dzieje się dużo. Poruszane zostały sprawy oświaty, inwestycji, wyrównywania barier (przystosowania niektórych budynków do osób niepełnosprawnych) oraz bezrobociu w Powiecie Głogowskim. – To jest okazja do podsumowania naszej działalności oraz działalności naszych placówek – mówi Rafael Rokaszewicz, Starosta Powiatu Głogowskiego. Najwięcej mówiono o oświacie działającej na terenie Powiatu Głogowskiego. – Właśnie zakończyliśmy wdrażać projekt pod nazwą “Modernizacja kształcenia na Dolnym Śląsku”. To duży projekt, który jest wart 9 i pół miliona. W ramach tego projektu dostarczyliśmy sprzęt do pięciu placówek oświatowych – głównie szkół zawodowych oraz do Głogowskiego Centrum Edukacji Zawodowej. Są to całe pracownie począwszy od gastronomicznych, po mechaniczne. Myślę, że takiego wsparcia dla szkół dawno nie było. My ze swojej strony pokryliśmy koszt równy około 2 milionów złotych. Reszta to środki z Unii Europejskiej i dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Już wiadomo, że w przyszłości ten nowoczesny sprzęt zostanie wykorzystany poprzez projekt systemowy polegający na tym, że młodzież z innych rejonów województwa będzie odwiedzało nasze Głogowskie Centrum Edukacji Zawodowej, żeby tutaj zdobywać wiedzę. Także nasi uczniowie będą zdobywać wiedzę w innych branżach. Także jest to taka sieć dobrze wyposażonych powiatów i na ich bazie będzie się odbywało szkolenie młodzieży – dodaje Rafael Rokaszewicz.

Podsumowano także inwestycje. Wicestarosta Grzegorz Aryż mówił o tym, co jeszcze zostanie wykonane w tym roku w Powiecie Głogowskim. – My w tym roku mamy kilka inwestycji pilotażowych, które są dla nas bardzo ważne. Prowadzimy termomodernizację placówek oświatowych oraz zostanie wybudowane boisko lekkoatletyczne przy Zespole Szkół imienia Jana Wyżykowskiego. Ważną inwestycję jest też Szpitalny Oddział Ratunkowy. Tam prace są już zaawansowane. Planowane jest, że do końca września rozliczymy tę inwestycję i zakończymy wszystkie prace oraz zapewnimy wyposażenie. Realizujemy także budowę domu dziecka. Jesteśmy już po złożeniu pozwolenia na budowę na Brzostowie. Inwestycja powinna zakończyć się wiosną przyszłego roku – mówi Grzegorz Aryż, wicestarosta Powiatu Głogowskiego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.