Walka o most na finiszu

0
389

Jeszcze tylko przez pięć dni (do najbliższej niedzieli -31 marca) można głosować w plebiscycie pod nazwą, “Na co wydać pieniądze z Unii Europejskiej”, który organizowany jest przez portal wroclaw.naszemiasto.pl. Celem tego plebiscytu jest pokazanie Premierowi Donaldowi Tuskowi, jakie inwestycje są najbardziej pożądane przez mieszkańców Dolnego Śląska. Wyniki zostaną przekazane premierowi w czasie jego wizyty w naszym rejonie. Dzięki dużemu zaangażowaniu mieszkańców Głogowa, od początku trwania plebiscytu na pierwszym miejscu jest inwestycja ważna dla naszego miasta, czyli budowa obwodnicy i drugiej przeprawy mostowej w Głogowie.

Chyba już żadnego mieszkańca Głogowa nie trzeba przekonywać, że w naszym mieście potrzebna jest obwodnica i druga przeprawa mostowa. Jednak taką inwestycję nie jest w stanie samodzielnie sfinansować ani Gmina Miejska Głogów, ani Powiat Głogowski. Niezbędne jest zainteresowanie tym problemem władz wojewódzkich, a nawet państwowych. W tej sprawie, co jakiś czas lobbuje Prezydent Miasta Głogowa, Jan Zubowski, Starosta Powiatu Głogowskiego, Rafael Rokaszewicz, czy Posłanka na Sejm RP, Ewa Drozd. Na razie jednak w odpowiedzi otrzymywano zawsze obietnice, które w konsekwencji okazywały się nie mieć pokrycia. Teraz sprawę w swoje ręce wzięli mieszkańcy Głogowa. Portal wroclaw.naszemiasto na swoich łamach ogłosił plebiscyt pod nazwą “Na co wydać pieniądze z Unii Europejskiej”. Wśród inwestycji ważnych dla rozwoju miast na Dolnym Śląsku znalazła się także budowa obwodnicy i drugiej przeprawy mostowej. Niemal od początku trwania plebiscytu mieszkańcy Głogowa zmobilizowali się i zawzięcie głosowali na właśnie tę inwestycję. Obecnie na kilka dni przed końcem głosowania (zakończy się w najbliższą niedzielę – 31 marca o godzinie 12.00) budowa obwodnicy Głogowa i drugiej przeprawy mostowej ma 112157 głosów (stan na godzinę 10.28). Na drugim miejscu znajduje się rozbudowa bazy sportowej w Bielawie, która aktualnie ma na koncie 38344 głosów. – Oddawajcie głosy codziennie i reklamujcie plebiscyt wśród znajomych. Walczyć trzeba, a każdy taki kamyczek w ogródku może w końcu kiedyś coś da – zachęca do głosowania Dariusz Czaja, który zaangażował się reklamowanie plebiscytu.

Przypominamy, że codziennie z jednego adresu IP można oddać maksymalnie pięć głosów. Głosowanie trawa do najbliższej niedzieli (31 marca) do godziny 12.00. Później organizatorzy plebiscytu zobowiązali się do przekazania wyników Premierowi Donaldowi Tuskowi w czasie jego wizyty na Dolnym Śląsku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.