Wielkanoc w muzeum

0
418

Ciekawa propozycja dla wszystkich zapracowanych miłośników sztuki. Poniedziałek Wielkanocny co prawda jest dniem wolnym od pracy i nauki, ale nie dla pracowników muzeum w Głogowie. Jest to niebywała okazja do zobaczenia nowych i stałych wystaw. – W Poniedziałek Wielkanocny zapraszamy do zwiedzania wszystkich wystaw muzealnych. Ten dzień to okazja do obejrzenia m.in. wystawy “Aliquantulum”, która ukazuje to, co przetrwało w Głogowie ze wspaniałego niegdyś dziedzictwa sztuki sakralnej Kościoła katolickiego, w tym m.in. obraz Św. Hieronima pokutującego oraz kolegiacki krzyż procesyjny (XVIw.) – informuje Ewelina Wyrwas, dział promocji MAH w Głogowie.

Oprócz tego, każdy kto zechce przyjść do muzeum tego dnia będzie mógł zobaczyć między innymi wystawy: dotyczące historii Głogowa: “Woda w życiu miasta”, “Głogów Jagielloński” czy “Obrona Głogowa 1109r.”. Najnowszą propozycją jest wystawa sztuki Anny Szymanek z Gorzowa Wielkopolskiego oraz wystawa fotografii przedstawiająca Romów autorstwa Chada Evansa Wyatta – “Romarising”. Z wymienionych propozycji szczególnie warta uwagi jest wystawa “Głogów Jagielloński”, ponieważ termin jej zakończenia to 1 kwietnia 2013 roku. – Wystawa opowiada o Głogowie w okresie panowania Jagiellonów oraz o wpływie ich polityki na historię naszego miasta. Zabytki prezentowane na wystawie datowane są na okres “jagielloński” Głogowa i pochodzą z naszych zbiorów. Główną atrakcją wystawy jest grosz Zygmunta Jagiellończyka, wybity w 1506 roku w mennicy głogowskiej, obrazy przedstawiające Jana Olbrachta i Władysława II Jagiellończyka z XVII wieku oraz XIX wieczna replika zbroi rycerskiej z XVI wieku – zachęca do obejrzenia wystawy Ewelina Wyrwas.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych dnia 1 kwietnia 2013 roku – muzeum dla zwiedzających czynne będzie od godz. 10:00 do godz. 17:00. Zachęcamy do świątecznego spaceru z rodziną i zobaczenia tego, co oferuje nasze głogowskie muzeum. W Poniedziałek Wielkanocny wstęp na wystawę “Głogów Jagielloński” oraz “Romarising” jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.