Radni zdecydują czy zgodzić się na inwestycje

0
414

Dzisiaj (26 marca) w Sali Rajców w Urzędzie Miasta w Głogowie odbędzie się Sesja Rady Miasta Głogowa. Jednym w ważniejszych punktów w dzisiejszym porządku obrad są zmiany w budżecie Gminy Miejskiej Głogów na rok 2013. Zmiany dotyczą nowych inwestycji, które w ostatnim czasie zaproponował Prezydent Miasta Głogowa, Jan Zubowski. Teraz pomysły te będą musieli zaakceptować radni miejscy.

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej numer 12, budowa fontanny na osiedlu Kopernika, odbudowa bloku koszarowego na Starym Mieście, uzbrojenie działek pod budownictwo mieszkalne przy ulicy Henryka Głogowskiego, czy budowa ulicy Bukowej i Dębowej na osiedlu Brzostów to inwestycje, które planuje Prezydent Miasta Głogowa, Jan Zubowski. Zostaną one zrealizowane, ponieważ w budżecie Gminy Miejskiej Głogów znalazły się dodatkowe, wolne środki. To oznacza, że w tym roku inwestycje, które pierwotnie były planowane na następne lata, mogą się urzeczywistnić. Jedną z ważniejszych inwestycji jest uzbrojenie działek pod budownictwo mieszkalne przy ulicy Henryka Głogowskiego. – My obecnie posiadamy około ośmiu działek, które mamy dostępne na sprzedaż. Stąd też nasza decyzja o przyspieszeniu inwestycji uzbrojenia działek pod budownictwo mieszkalne w zabudowie indywidualnej i szeregowej. W sumie powinno powstać około 100 działek. Przyspieszamy tę inwestycję tak, aby nie było takiego momentu, że w Głogowie nie ma ani jednej działki pod budowę mieszkalną na sprzedaż – mówi Jan Zubowski, Prezydent Miasta Głogowa.

Plany te zweryfikują radni miejscy, którzy dzisiaj (26 marca) będą głosować nad tą uchwałą. Oprócz tego radni będą musieli także zdecydować o poręczeniu kredytu Komunikacji Miejskiej Głogów na budowę nowej bazy. Radnym zostanie także przedstawiona informacja na temat ofert kulturalnych i sportowych w mieście na rok 2013 oraz informacje na temat najważniejszych inwestycji w mieście.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.