Dzień Wiosny w głogowskim schronisku

0
554
Foto: redakcja

Dzisiaj (21 marca) obchodzimy kalendarzowy Pierwszy Dzień Wiosny. Jednak aura, jaką widzimy za oknami nie sprzyja myśleniu o zbliżającej się wiośnie. Zawsze jednak można zapomnieć o pogodzie za oknami i postarać się, aby wiosna pojawiła się w naszych sercach. Taki stan ducha może zapewnić dzień wiosny organizowany w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt we Wróblinie Głogowskim. W najbliższą niedziele (24 marca) mieszkańcy Głogowa będą mogli wybrać się na spacer ze zwierzakiem, a może nawet zabrać go do domu.

Dzisiejsza (21 marca) data wskazuje, że właśnie obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny. Wiosna to taki czas, kiedy ze względu na coraz lepszą pogodę chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu, na spacerach lub na działkach. Co prawda dzisiejsza (21 marca) jeszcze zimowa aura nie zachęca do spędzania czasu na dworze. Jednak w najbliższą niedzielę (24 marca) namawiać do tego będą członkowie Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Właśnie w tym dniu w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt we Wróblinie Głogowskim organizowany jest dzień wiosny, czyli po prostu dzień otwarty. Każdy, kto w najbliższą niedzielę (24 marca) w godzinach od 13.00 do 19.00 przyjdzie do schroniska będzie mógł spędzić trochę czasu z czworonogami. – Każdemu z nas przyda się przecież pierwszy porządny wiosenny spacer – zarówno ludziom, jak i schroniskowym psiakom. Może zakochacie się w jakimś czworonogu tak mocno, że sami go zaadoptujecie, albo pomożecie szukać dla niego nowego domu? Każda para rąk mile widziana – zachęcają na facebooku członkowie Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt znajduje się przy ulicy Żukowieckiej 1a we Wróblinie Głogowskim. Do schroniska może zawitać każdy, kto będzie chciał w nieco inny sposób spędzić niedzielne (24 marca) popołudnie. Tym bardziej, że niedzielna pogoda może trochę zachęcić do pierwszych wiosennych spacerów. Według portalu twojapogoda.pl w najbliższą niedzielę (24 marca) w Głogowie będzie mroźno i sucho, a odczuwalna temperatura będzie sięgać minus siedmiu stopni Celsjusza. Będzie więc nieco zimniej niż dzisiaj (21 marca), ale na niebie pojawią się przebłyski wiosennego słońca.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.