Vive Kielce poza zasięgiem

0
420

Głogowskim szczypiornistą nie udało się ugrać choć punktu we wtorkowym meczu z faworyzowanym, wielokrotnym Mistrzem Polski – Vive Targi Kielce. Pomimo rozgrywanych spotkań co dwa dni (liga mistrzów), podopieczni trenera Bogdana Wenty nie pozwolili głogowianom podjąć wyrównanej walki przez całe spotkanie. Wynik na bliski remisowemu utrzymywał się zaledwie przez większą część pierwszej połowy. Chwila nieuwagi i goście odjechali na kilkubramkowe prowadzenie, którego nie zamierzali oddać do ostatniego gwizdka. Chrobry Głogów przegrał z Vibe Targi Kielce 25-33 (13-18) i tym samym zakończył sezon zasadniczy PGNiG Superligi. Przed nami już tylko ciężka walka o utrzymanie w ekstraklasie.

Początek spotkania był mocno obiecujący. Kibice, którzy po cichu liczyli na miłą niespodziankę (w tym także nasza redakcja) mogli poczuć dreszczyk emocji. Skazani na pożarcie podopieczni trenera Przybylskiego, od początku spotkania wyszli skoncentrowani. Kilka ładnych akcji w ich wykonaniu owocowało tym, że do 25 minuty spotkanie było wyrównane. Jednak sportowy kunszt pokazali kielczanie, którzy w 4 minuty rzucili 5 bramek i z taką przewagą schodzili na przerwę.

W drugiej połowie goście w pełni kontrolowali przebieg spotkania i nie pozwolili Chrobremu praktycznie na nic. Większość z nas z góry zakładała taki przebieg spotkania. Pojedynek z zespołem naszpikowanym graczami najwyższego formatu nie należał do łatwych. Potwierdziło to jednak to jak ważne jest utrzymanie w ekstraklasie, której zawdzięczamy goszczenie gwiazd na głogowskiej hali.

To już koniec rundy zasadniczej, w której Chrobry Głogów uplasował się na 10 pozycji z dorobkiem 11 punktów. Rundę należy uznać za nieudaną, ale trzeba szybko o niej zapomnieć. Przed nami najważniejsza część sezonu. Play Out – czyli bój o utrzymanie w lidze, w których głogowianie zmierzą się z : Czuwaj Przemyśl, Miedź Legnica, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Dwa zespoły spadają z ligi, jeden gra w barażach i tylko jeden ma pewne utrzymanie w lidze. Jak zaprezentują się głogowianie? Odpowiedź poznamy już wkrótce.

SPR Chrobry Głogów – Vive Tarki Kielce 25:33 (13:18)

Chrobry: Kapela, Zapora, Stachera – Jankowski 3, Bednarek 5, Płócienniczak 2, Świtała 1, Mochocki 6, Kuta, Gujski 2, Płaczek 1, Czekałowski 1, Ścigaj 4.

Poprzedni artykułKolejne mecze zagrożone
Następny artykuł2013-03-19 III Konkurs Twórczości Dowolnej @PWSZ (fot.Paweł Dudzicki)
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.