Chrobry – Vive: zapowiedź

0
678

Już dziś szczypiorniści SPR-u Chrobry Głogów, we własnej hali, zakończą rundę zasadniczą PGNiG Superligi mężczyzn. O godz. 18:00 podopieczni trenera Przybylskiego zmierzą się z wielokrotnym Mistrzem Polski i głównym faworytem tegorocznych rozgrywek – Vive Targi Kielce. Kielczanie pod okiem trenera Bogdana Wenty w tym sezonie przegrali zaledwie raz, dwudziestokrotnie schodząc z parkietu w roli zwycięzcy. Niezmiernie ciężko będzie ugrać jakiekolwiek punkty. Czy głogowianie pokażą się z dobrej strony?

Dzisiejsze spotkanie zdaje się być meczem o przysłowiową “pietruszkę”. Vive Targi Kielce ma już zapewnione pierwsze miejsce po rundzie wstępnej, a głogowianie miejsce w Play Out. Dla głogowskich sympatyków piłki ręcznej będzie to jednak szansa zobaczenia w akcji wielokrotnych reprezentantów Polski i nie ma co ukrywać najlepszych piłkarzy ręcznych w naszym kraju. Szanse głogowian z dzisiejszym rywalem są niewielkie i wszyscy zdajemy sobie sprawę, że na niewiele dziś możemy liczyć.

Podopieczni trenera Bogdana Wenty grają zarówno w lidze jak i w Lidze Mistrzów, gdzie w jeszcze w niedziele rozgrywali spotkanie. Najsilniejszy Polski zespół, na czele z byłym trenerem kadry godnie reprezentuje naszą ekstraklasę za granicą. Jednak czy wystarczy im sił, by grać spotkania co dwa dni?

Czuwaj Przemyśl, Miedź Legnica i ktoś z pary Zagłębie Lubin/Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Z czterech zespołów grających każdy z każdym w lidze pozostanie jeden a drugi zmierzy się w barażach z którymś z pierwszoligowców. Dwa ostatnie zespoły spadną z ligi.

Chrobry Głogów – Vive Targi Kielce

19.03.2013 godz. 18:00

Poprzedni artykułKwalifikacja wojskowa w Głogowie na finiszu
Następny artykułKolejne mecze zagrożone
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.