Galeria z kinem w 2014 roku w Głogowie

0
842
http://www.prosperoconsulting.pl/marcredo.html

Mieszkańcy Głogowa czasami narzekają, że nasze miasto staje się miastem emerytów, że nic tu się nie dzieje, nie ma żadnych rozrywek, perspektyw. Jednak wiele wskazuje na to, że ta sytuacja może się w jakiś sposób zmienić. Wszystko to za sprawą galerii, która stanie na rogu ulic Władysława Sikorskiego i Wojska Polskiego (na terenie byłej jednostki wojskowej). Zakończenie budowy planowane jest na drugą połowę 2014 roku. Według szacunków w nowej galerii prace znajdzie około 300 osób. Znajdzie się tam także kino.

W ostatnim czasie mieszkańcy Głogowa mogli zauważyć zmiany w centralnej części naszego miasta. Chodzi tu o tereny w okolicach Starostwa Powiatowego (ulica Sikorskiego). Na rogu ulic Władysława Sikorskiego i Wojska Polskiego zniknął mur okalający byłe tereny jednostki wojskowej. Wszystko to za sprawą budowy nowej galerii, która ma zostać otworzona w drugiej połowie przyszłego roku. Wczoraj (12 lutego) na naszym profilu facebookowym opublikowaliśmy filmik, w którym pokazana jest wizualizacja nowej galerii. – Od niemal pierwszej kadencji prowadziliśmy szereg rozmów dotyczących budowy w Głogowie galerii handlowej. Przypomnę, że prowadziliśmy rozmowy z inwestorem, który chciał wybudować galerię na zakończeniu Starego Miasta. To jednak nie zakończyło się sukcesem. Jednak równolegle prowadziliśmy rozmowy na temat budowy galerii przy zbiegu ulic Sikorskiego i Wojska Polskiego. Musieliśmy odbyć szereg rozmów na temat zamiany działek między inwestorem, a Gmina Miejską Głogów. Rozmawialiśmy też w jaki sposób ma zostać wybudowana galeria tak żeby spełniała oczekiwania mieszkańców Głogowa i Powiatu Głogowskiego – mówi Jan Zubowski, Prezydent Miasta Głogowa.

Galeria, która ma powstać będzie miała powierzchnię handlową na około 28 tysiącach metrów kwadratowych. W galerii mieszkańcy Głogowa będą mogli robić zakupy w markowych sklepach, sklepie elektronicznym, zjeść coś w lokalach gastronomicznej, a później zrelaksować się w kinie. I zwłaszcza ta ostatnia informacja zapewne ucieszy sporą cześć mieszkańców, którym doskwiera brak w Głogowie kina z prawdziwego zdarzenia i często konieczność wyjazdu w tym celu do Lubina. W nowej galerii znajdzie się także miejsce parkingowe dla 900 samochodów. – Mamy już potwierdzenie, że w galerii znajdzie się trzy salowe kino. Wiem, że właśnie na tym najbardziej zależało mieszkańcom Głogowa – dodaje Jan Zubowski.

Pełną wizualizacje galerii można zobaczyć na: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cuto1RDHLM0

Galeria Marcredo Głogów
[iframe width=”819″ height=”461″ src=”http://www.youtube.com/embed/cuto1RDHLM0″ frameborder=”0″ allowfullscreen]
www.pixelset.pl

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.