Głogowskie I LO – Bezpieczna Szkoła

0
488
Foto: Redakcja

W ostatnim czasie w Powiecie Głogowskim dużo mówiło się o I Liceum Ogólnokształcącym imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie. Wszystko za sprawą utworzenia przez powiat Gimnazjum Dwujęzycznego. Po przegłosowaniu przez radnych powiatowych projektu uchwały placówka powstanie we wrześniu tego roku. Gimnazjum Dwujęzyczne powstanie przy I Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie i razem z nim stworzy Zespół Szkół Ogólnokształcących. A w ostatnim czasie w I Liceum Ogólnokształcącym ruszył projekt pod nazwą “Bezpieczna Szkoła”.

W ostatnim czasie głośno było o I Liceum Ogólnokształcącym imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie. Wszystko to za sprawą Gimnazjum Dwujęzycznego, które od września tego roku ma powstać w budynku I Liceum Ogólnokształcącego. Oznacza to, że od września w budynku głogowskiej “jedynki” pojawią się absolwenci szkół podstawowych, czyli dzieci w wieku trzynastu lat. Przy okazji dyskusji na temat słuszność decyzji Zarządu Powiatu Głogowskiego radni opozycyjni zgłaszali wątpliwości, co do tego, czy trzynastolatkowi odnajdą się wśród licealistów i nie będą prześladowani przez starszych kolegów. Wtedy Bożena Kowalczykowska, dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie powiedziała radnym, że w najbliższym czasie w placówce ruszy program pod nazwą “Bezpieczna Szkoła”. Projekt ten polega na wyposażeniu uczniów i pracowników szkoły w elektroniczne karty uprawniające do wstępu na teren szkoły. W ostatnim czasie zabezpieczenie takie zostało zainstalowane na terenie I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Jednak docelowo taki system zabezpieczeń ma znaleźć się we wszystkich jednostkach szkolnych podlegających Powiatowi Głogowskiemu. – Projekt Bezpieczna Szkoła jest realizowany na terenie całego kraju przez Bank Zachodni WBK, który ponosi wszelkie koszty związane z jego realizacją. W tej chwili bankowcy wyposażyli już w Polsce 50 szkół – jednak Powiat Głogowski będzie pierwszym, w którym system zabezpieczający obejmie swoim zasięgiem wszystkie jednostki edukacyjne pozostające w strukturach samorządu – mówi Bartłomiej Adamczak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Głogowie.

Karty, które otrzymali uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracyjni to nowoczesne klucze do I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. System ten w znaczny sposób poprawi bezpieczeństwo. Karty te dodatkowo mogą być wykorzystywane jako indywidualne karty płatnicze i rabatowe. Są to jednak funkcje opcjonalne, które mogą, ale nie muszą być zastosowane, a całość funkcjonowania systemu pozostaje pod kontrolą szkoły i indywidualnego użytkownika.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.