DKF na pierwszy dzień wiosny

0
509

Dzisiejsza (11 marca) aura za oknem, czyli śnieg i mróz nie przypomina tego, co stanie się za 10 dni (21 marca). Wtedy to obchodzić będziemy równonoc wiosenną, czyli Pierwszy Dzień Wiosny. Ten dzień uważany jest także za Dzień Wagarowicza. To właśnie, dlatego w tym dniu (21 marca) odbywa się wiele imprez i wydarzeń kulturalnych. Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie przygotował coś dla osób, które w tym dniu nie będą chciały topić tradycyjnej marzanny. Zamiast tego Pierwszy Dzień Wiosny będzie można spędzić w kinie. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazje zobaczyć film pod tytułem “Nieulotne”.

Wiosna to jedna z takich pór roku, które niemal każdego napawają optymizmem. Kiedy za oknami pojawia się pierwsze słońce i oznaki zielenienia się przyrody każdy z nas dostaje dodatkowej dawki energii, jest uśmiechnięty i pełny pomysłów. Jednak dzisiaj (11 marca) pogoda zrobiła nam psikusa i przypomniała o tym, że wciąż mamy kalendarzową zimę. Warto jednak już teraz pomyśleć o tym, co będziemy robić wiosną, bo za niecałe dwa tygodnie (21 marca) świętować będziemy jej pierwszy dzień. Z tej okazji wiele osób wybierze się zapewne nad Odrę żeby utopić symboliczną Marzannę. Ten dzień można także świętować w kinie, bo Dyskusyjny Klub Filmowy działający przy Miejskim Ośrodku Kultury przygotował dla mieszkańców Głogowa specjalny seans z tej okazji. W Pierwszy Dzień Wiosny (21 marca) mieszkańcy Głogowa będą mogli obejrzeć jeden z nowszych polskich filmów pod tytułem “Nieulotne” (film miał swoją premierę 8 lutego). Scenariuszem i reżyserią zajął się Jacek Borcuch. Na ekranie zaś będzie można zobaczyć aktorów młodego pokolenia: Jakuba Gierszała, którego widzowie mogą pamiętać z głównej roli w filmie pod tytułem “Sala Samobójców” oraz Magdalenę Berus, która na wielkim ekranie zadebiutowała w filmie pod tytułem “Bejbi Blues” – mieszkańcy Głogowa mieli okazje obejrzeć ten film miesiąc temu (9 lutego) przy okazji Nocy w kinie organizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury. Film pod tytułem “Nieulotne” to dramat społeczny w produkcji hiszpańsko – polskiej. Bilet na seans kosztuje 10 złotych od osoby. Film można będzie obejrzeć 21 marca o godzinie 20.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.

O filmie: Film opowiada o parze polskich studentów, którzy poznają się podczas wakacji w Hiszpanii. W beztroski czas i rajski krajobraz wdziera się jednak rzeczywistość rodem z najgorszego snu. Życie bohaterów zostaje wystawione na niechcianą próbę. Michał (Jakub Gierszał) i Karina (Magdalena Berus) poznają się podczas wakacyjnych prac sezonowych w Hiszpanii. Ich uczucie kwitnie w tle winobrań i słońca. Michał lubi nurkować i realizuje pasję w pobliskich wodach. Pewnego dnia, zostaje jednak przyłapany przez właściciela terenów prywatnych, na których nurkuje. Agresja i impulsywne zachowania prowadzą do tragedii, ze skutkami, której chłopak nie może się pogodzić. Wraca do kraju, gdzie kiepsko radzi sobie z codziennością.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.