Dziś ciąg dalszy walki o utrzymanie w Superlidze

0
666

Już dziś szczypiorniści SPR-u Chrobry Głogów staną przed szansą podtrzymania dobrej passy w PGNiG Superligi. Dwa ostatnie zwycięstwa (Czuwaj Przemyśl, MMTS Kwidzyn) przywróciły nadzieję na utrzymanie zespołu w ekstraklasie. Przy dobrej grze i odrobinie szczęścia jest jeszcze szansa na uniknięcie barażowej strefy spadkowej, w której każde kolejne spotkanie rozgrywane jest o byt w lidze.

Podopieczni trenera Przybylskiego w poprzednich spotkaniach udowodnili, że w piłkę ręczną grać potrafią i są w stanie wygrać z każdym przeciwnikiem. Dziś na drodze głogowian stanie zajmujący piąte miejsce w tabeli Powen Zabrze. To spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00 na hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie. – Po zmianie trenera drużyna Chrobrego wyraźnie odżyła. Grają lepiej, a ich niedawne zwycięstwa to nie dzieło przypadku. W dodatku zagrają przeciwko nam na własnym terenie, więc to nie będzie łatwa potyczka. W ekstraklasie nie ma łatwych przeciwników. Głogowianie mają twardych obrońców, których nie na pewno będzie nam łatwo minąć. Jako zespół tworzą w miarę zgrany monolit i nie sądzę, by chcieli oddać nam za darmo dwa ligowe punkty. W obronie z pewnością trzeba będzie uważać na skutecznego Mariusza Gujskiego i mieć baczenie na ich kołowych – tak goście zapowiadają to spotkanie na oficjalnej stronie internetowej www.handballzabrze.pl.

Zapowiada się niezwykle interesujący pojedynek. Lider przyjezdnych – Mariusz Jurasik zapowiada, że nie pozwolą sobie na stratę punktów w tym sezonie i włączą się walkę o najwyższe cele. Głogowianie po fatalnej serii (10 porażek z rzędu) odzyskali wiarę w to, że sezon nie jest już przegrany, a kolejne spotkanie mogą przywrócić zaufanie sympatyków. Czekamy na efekty.

SPR Chrobry Głogów – Powen Zabrze

09.03.2013 godz. 18:00

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.