Trwają prace przygotowawcze do budowy kanalizacji w Sobczycach

0
488

Wykonawca Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Rawicza przygotowuje się do rozpoczęcia prac związanych z budową sieci kanalizacyjnej w miejscowości Sobczyce. Na plac budowy przywieziono już sprzęt i materiały niezbędne do rozpoczęcia robót. Aktualnie trwają prace rozpoznawcze terenu. Kanalizacja zostanie także zbudowana w Krzekotówku, a także zostanie rozbudowana oczyszczalnie ścieków w Kotli. Całkowita wartość zadania to ponad cztery miliony złotych. Inwestycja ta będzie miała znaczenie dla blisko pół tysiąca mieszkańców Sobczyc i Krzekotówka.

W Gminie Kotla trwają prace przygotowujące do rozpoczęcia prac związanych z budową sieci kanalizacyjnej w miejscowości Sobczyce i Krzekotówek. Na plac budowy przywieziono już sprzęt i materiały niezbędne do rozpoczęcia robót. Aktualnie trwają prace rozpoznawcze terenu. Przypominamy, że zadanie będzie realizowane w dwóch etapach, a planowany czas zakończenia robót to 30 września 2014 roku. W ramach inwestycji w miejscowości Sobczyce zostanie wybudowanych ponad pięć tysięcy metrów sieci kanalizacyjnej oraz prawie 800 metrów sieci wodociągowej. Zaś w miejscowości Krzekotówek zostanie wybudowanych ponad pięć tysięcy metrów kanalizacji oraz ponad tysiąc metrów sieci wodociągowej. W ramach inwestycji zostanie także rozbudowana oczyszczalnia ścieków w Kotli. Całkowita wartość zadania wynosi 4.489.962,80 złotych, w tym 2.604.033,00 złotych stanowi dofinansowanie pozyskane przez Gminę Kotle ze środków Unii Europejskiej w ramach działania pod nazwą “Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Przypominamy, że plac budowy pod tą inwestycje został przekazany 5 grudnia ubiegłego roku. Inwestycja ta będzie miała znaczenie dla blisko pół tysiąca mieszkańców Sobczyc i Krzekotówka.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.