Kolejny plac zabaw w Gminie Kotla

0
787

W Gminie Kotla powstał kolejny plac zabaw, tym razem w miejscowości Sobczyce. Nowy plac zabaw został utworzony w ramach realizacji zadania inwestycyjnego związanego z remontem Wiejskiego Domu Kultury. W tym roku powstanie również plac zabaw w miejscowości Głogówko przy budynku świetlicy wiejskiej i zostanie wyposażony w zjeżdżalnię, huśtawki wahadłowe, huśtawki typu ważka oraz tor przeszkód. W przeciągu ubiegłych dwóch lat wydatkowano środki w kwocie ponad 114 tysięcy złotych, zaś w tym roku pozyskane środki zewnętrzne to ponad 86 tysięcy złotych na zakupy nowych urządzeń zabawowych.

W miejscowości Sobczyce (Gmina Kotla) powstał nowy plac zabaw. Nowy plac zabaw został utworzony w ramach realizacji zadania inwestycyjnego związanego z remontem Wiejskiego Domu Kultury. W skład placu wchodzi zjeżdżalnia, koniki – skoczki, piaskownica, huśtawki wahadłowe, karuzela obrotowa oraz drabinki. Obok jest także stół do ping-ponga, wiec zarówno dzieci jak i młodzież będą mogły miło spędzać czas na świeżym powietrzu. Jest to kolejny plac zabaw, który powstał w ostatnim roku. W Skidniowie od maja ubiegłego roku dzieci mogą cieszyć się również nowymi urządzeniami, ponieważ zakupione zostały huśtawki wahadłowe, huśtawka typu ważka oraz dwa skoczki. Pod koniec 2012 roku powstał też plac zabaw przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli. Tam zakupiono nowoczesny zestaw zabawowy składający się między innymi: z dwóch zjeżdżalni, drabinek, rury strażackiej, ścianki wspinaczkowej oraz huśtawki wahadłowej, huśtawki typu ważka, sprężynowca, piaskownicy i karuzeli obrotowej. Plac zabaw został również wyposażony w ławki i kosze na śmieci. W ramach tego projektu Gmina Kotla zakupiła również huśtawkę wahadłową podwójną, którą zamontowano na osiedlu Spółdzielni Mieszkaniowej “Przylesie” w Kotli. Natomiast odzyskane urządzenia zabawowe z dotychczasowego placu zabaw przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli w postaci zestawu z dwoma zjeżdżalniami, huśtawki wahadłowej, huśtawki ważka zostały przekazane dla Wspólnot Mieszkaniowych “Słoneczko” i “Zacisze” w Kotli w celu doposażenia istniejącego placu zabaw. Sukcesywnie w ramach Funduszu Sołeckiego sołectwa doposażają swoje place zabaw, tak, aby w każdej miejscowości dzieci mogły spędzić czas na zabawie w bezpiecznym miejscu.

W tym roku powstanie również plac zabaw w miejscowości Głogówko przy budynku świetlicy wiejskiej i zostanie wyposażony w zjeżdżalnię, huśtawki wahadłowe, huśtawki typu ważka oraz tor przeszkód. W przeciągu ubiegłych dwóch lat wydatkowano środki w kwocie ponad 114 tysięcy złotych w tym pozyskane środki zewnętrzne to ponad 86 tysięcy złotych na zakupy nowych urządzeń zabawowych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.