Alternatywna energia w Kotli

0
538

Dzisiaj (5 marca) w Gminie Kotla odbyło się spotkanie z firmą zajmującą się budową lamp solarnych, hybrydowych i opraw LED. Lampy tego typu zasilane, czy energią słoneczną, czy wiatrową stanowią alternatywę dla klasycznego oświetlenia. W spotkaniu uczestniczył: Wójt Gminy Kotla, Łukasz Horbatowski wraz z pracownikami Urzędu Gminy Kotla oraz pracownik Urzędu Gminy Głogów.

Dzisiaj (5 marca) w Gminie Kotla odbyło się spotkanie dotyczące alternatywnej energii. Z Wójtem Gminy Kotla, Łukaszem Horbatowskim oraz pracownikami Urzędu Gminy Kotla i pracownikiem Urzędu Gminy Głogów spotkali się przedstawiciele firmy zajmującej się budową lamp solarnych, hybrydowych i opraw LED. Lampy tego typu zasilane, czy energią słoneczną, czy wiatrową stanowią alternatywę dla klasycznego oświetlenia. Podczas spotkania przedstawiciel firmy zajmującej się oświetleniem z zastosowania odnawialnych źródeł energii omówił m.in. rodzaj lamp solarnych, ich konstrukcję, koszty instalacji i użytkowania. – Uzyskana podczas spotkania wiedza pozwoli na rozważenie wykorzystania lamp z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii w przyszłości jako alternatywy oświetlenia w Gminie Kotla – mówi Kamila Suchocka-Szperlik, Kierownik Referatu rozwoju gminy i pozyskiwania środków zewnętrznych w Urzędzie Gminy w Kotli.

W ubiegły piątek (1 marca) odbył się także spotkanie Wójta Gminy Kotla, Łukasza Horbatowskiego, który wraz z przedstawicielami Rady Parafialnej Parafii pod wezwaniem Świętego Marcina w Kotli uczestniczył w spotkaniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Legnicy, Zdzisławem Kurzeją. Celem spotkania było omówienie zagadnień dotyczących planowanego remontu elewacji zabytkowego kościoła w Kotli.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.