W Ekonomiku popularyzują naukę języka niemieckiego

0
194

W najbliższy piątek (8 marca) w Zespole Szkół Ekonomicznych imienia Jana Pawła II w Głogowie gościć będzie Deutsch-Wagen-Tour – którego zadaniem jest popularyzowanie nauczania języka niemieckiego w nietypowy i atrakcyjny sposób. Uczniowie głogowskiego “ekonomika” będą mogli nauczyć się języka niemieckiego w godzinach od 9.30 do 12.00.

“Deutsch-Wagen-Tour” jest projektem edukacyjnym realizowanym przez Goethe-Institut w Warszawie od kwietnia 2009 roku. Jego pierwszy cykl był tak wielkim sukcesem, że w lutym 2012 roku obyła się uroczysta inauguracja jego kontynuacji. Celem projektu “Deutsch-Wagen-Tour” jest promowanie w nietuzinkowy sposób języka i kultury Niemiec, zwiększenie motywacji uczniów do nauki języków obcych oraz zainspirowanie nauczycieli do zastosowania nowoczesnych metod nauczania. W celu osiągnięcia tych zamierzeń animatorzy projektu podróżują po całej Polsce, odwiedzając szkoły, przedszkola oraz uczelnie wyższe. Projekt skierowany jest przede wszystkim do uczniów wszystkich rodzajów szkół, studentów, rodziców, nauczycieli, ale też dyrektorów szkół oraz instytucji odpowiedzialnych za edukację.

O wyjątkowości “Deutsch-Wagen-Tour” stanowi przede wszystkim pięć kolorowych, specjalnie wyposażonych samochodów, które, na co dzień stacjonują w pięciu miastach Polski: Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie i Olsztynie. To właśnie dzięki nim dziesięcioro lektorów projektu dociera z nowatorskimi metodami nauczania języka niemieckiego do najdalszych zakątków naszego kraju. Profesjonalnie przygotowani lektorzy prowadzą niekonwencjonalne zajęcia z użyciem animacji językowych, współorganizują dni otwarte, imprezy plenerowe, uczestniczą w projektach językowych i spotkaniach z rodzicami. Wizyty “Deutsch-Wagen-Tour” są zawsze barwne, atrakcyjne i stanowią dla uczestników niezapomniane przeżycie. W latach 2009-2012 odbyło się około 2300 spotkań z projektem Deutsch-Wagen-Tour, w ramach których lektorzy przeprowadzili zajęcia dla ponad 155 tysięcy uczestników. Projekt spotykał się z tak dużym zainteresowaniem, że niektóre szkoły musiały czekać na wizytę Deutsch-Wagena nawet kilka miesięcy.

Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie: www.deutsch-wagen-tour.pl. Znajdują się tam również interaktywne gry edukacyjne oraz konkursy organizowane dla uczniów z całej Polski. Lektorzy prowadzą także dwujęzyczny polsko-niemiecki blog: blog.goethe.de/deutsch-wagen-tour, w którym relacjonują wszystkie swoje wizyty i gdzie zamieszczają zdjęcia ze spotkań z uczniami. Poza tym Deutsch-Wagen-Tour zaprasza na swój profil na Facebooku. Partnerami projektu są: Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Ambasada Niemiec w Warszawie, Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) oraz Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa. Patronat honorowy nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Także uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych imienia Jana Pawła II w Głogowie będą mieli okazje uczestniczyć w tym projekcie. Głogowski “ekonomik” projekt Deutsch-Wagen-Tour odwiedzi w najbliższy piątek (8 marca) w godzinach od 9.30 do 12.00.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.