Kobiety po obu stronach obiektywu

0
540

Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich kobiet. W najbliższy piątek (8 marca) to właśnie kobiety będą w rolach głównych. Z tej okazji odbywać będzie się wiele wydarzeń kulturalnych organizowanych między innymi przez Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jedną z nich będzie wernisaż fotografii grupy fotograficznej “Kadr” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Głogowie. Wystawa nosi nazwę “Kobieta po obu stronach obiektywu”.

Kobiety po obu stronach obiektywu to tytuł wystawy fotografii słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Głogowie, będących członkiniami Grupy Fotograficznej pod nazwą “KADR”. Grupa działa przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku od dwóch lat i skupia osoby, które odkryły w sobie pasję fotografowania. Zajęcia odbywają się w ramach warsztatów prowadzonych przez Barbarę i Jerzego Popielów. Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy o fotografii w sposób przystępny, pozwalający na zdobycie odpowiedniego doświadczenia fotograficznego poprzez: praktyczne porady dotyczące sprzętu i zachowania fotograficznego, krótkie wykłady ujmujące zasady kompozycji i kadru, plenery i sesje fotograficzne. W tym roku uczestniczkami są same kobiety, co zaowocowało pomysłem na taką wystawę organizowaną z okazji Dnia Kobiet (8 marca). Myślą przewodnią jest stwierdzenie, że nie aparat robi zdjęcie tylko człowiek. Żadna z pań nie posiada profesjonalnego sprzętu fotograficznego tylko małe aparaty fotograficzne szeroko dostępne w sprzedaży. Można się jednak przekonać, że zdjęcia wykonane są z pomysłowością i wyczuciem estetycznym. Próba zmierzenia się z nowymi doświadczeniami daje uczestniczkom zajęć wiele frajdy i jest doskonałym przykładem na to, że można dokonywać wiele nowych odkryć w jesieni życia.

Wystawę będzie można podziwiać od najbliższego piątku (8 marca) do 31 marca w Galerii Edukacji Twórczej w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Swoje prace zaprezentują: Anna Latoń, Alicja Zańko, Bożena Suchocka, Daniela Mielczarek, Grażyna Sroczyńska, Halina Kramarczyk, Irena Kubiak, Leonarda Pisarczyk oraz Zofia Rosińska. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.