Kolejna konferencja Powiatowego Urzędu Pracy

0
100

W następny piątek (15 marca) Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie organizuje spotkanie informacyjne pod nazwą “Załóż własny biznes”. Celem spotkania jest przedstawienie osobom zainteresowanym założeniem własnej firmy, możliwości pozyskania środków na jej otwarcie, a także informacji dotyczącej kroków związanych z jej założeniem. Powiatowy Urząd Pracy przybliży zasady ubiegania się o środki na podjęcie działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne – nabór wniosków przewidziany jest w okresie od 25 do 29 marca.

W ostatnim czasie w Głogowie zwiększyło się bezrobocie. Oznacza to, że w Powiatowy Urzędzie Pracy zarejestrowanych jest więcej osób bezrobotnych, którzy chcą skorzystać z różnych form wsparcia. Jedną z takich form są między innymi konferencje. Najbliższa konferencja odbędzie się w następny piątek (15 marca). Uczestnicy konferencji będą mogli dowiedzieć się jak założyć własny biznes. – Inicjatywa spotkania wynika między innymi z faktu, że wiele osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Głogowie i nie tylko, zainteresowanych jest tą formą aktywności zawodowej. Często osoby te pytają o środki finansowe, gdzie zgłosić działalność gospodarczą lub czy są preferencje w składkach ZUS – mówi Witold Nietopiel, Kierownik Referatu Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie. Na spotkanie zaproszeni zostali również przedstawiciele takich instytucji i urzędów jak: Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG, EuroSpektrum s.c., Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Miejski w Głogowie. Instytucje te przedstawią praktyczne wskazówki na temat między innymi procedur dotyczących zakładania działalności gospodarczej, zasad opodatkowania, opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. Przekazane zostaną również informacje o możliwościach pozyskania środków finansowych na otwarcie działalności, także z innych źródeł niż urząd pracy. Spotkanie odbędzie się w Domu Uzdrowienia Chorych w Głogowie, ul. Novarese, i potrwa od godziny 10.00 do 13.00. Chęć udziału należy zgłosić pod numerem telefonu 76 727 55 64 lub osobiście w Powiatowym Urzędzie Pracy w Głogowie w pokoju 119.

Celem spotkania jest przedstawienie osobom zainteresowanym założeniem własnej firmy, możliwości pozyskania środków na jej otwarcie, a także informacji dotyczącej kroków związanych z jej założeniem. Powiatowy Urząd Pracy przybliży zasady ubiegania się o środki na podjęcie działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne – nabór wniosków przewidziany jest w okresie od 25 do 29 marca.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.