Dni otwarte w Szkole Muzycznej

0
578

Już jutro (1 marca) o godzinie 17.00 otworzą się drzwi Szkoły Muzycznej I i II stopnia imienia Franciszka Liszta w Głogowie. W tym dniu będzie można uzyskać informacje o ofercie edukacyjnej szkoły, poznać zasady naboru, obejrzeć szkołę, a także porozmawiać z nauczycielami, którzy pomogą zdecydować o wyborze instrumentu. Atrakcją dnia będzie koncert, na którym wystąpią uczniowie i nauczyciele szkoły, prezentując różnorodny i ciekawy repertuar.

Dla wielu dzieci i młodzieży nauka gry na instrumencie to ciekawe zajęcie. Jednak zanim rodzic zapisze dziecko do szkoły muzycznej na pewno wcześniej będzie chciał się zorientować jak ona działa. Okazje ku temu będzie już jutro (1 marca) o godzinie 17.00, kiedy to odbędą się Dni Otwarte Szkoły Muzycznej imienia Franciszka Liszta w Głogowie. W tym dniu będzie można uzyskać informacje o ofercie edukacyjnej szkoły, poznać zasady naboru, obejrzeć szkołę, a także porozmawiać z nauczycielami, którzy pomogą zdecydować o wyborze instrumentu. Nowością w tegorocznej rekrutacji jest możliwość wzięcia udział w kursie wstępnym. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu przez okres dwóch miesięcy (marzec-kwiecień). W trakcie zajęć dzieci będą mogły zobaczyć, na czym polega nauka w szkole muzycznej, a poprzez zabawę, ruch i naukę piosenek rozwijana będzie ich wrażliwość muzyczna. Przedstawione zostaną także wszystkie klasy instrumentalne. Zgłoszenia chętnych do szkoły będą przyjmowane do końca kwietnia, następnie kandydaci zostaną sprawdzeni przez komisję złożoną z nauczycieli szkoły pod kątem predyspozycji i uzdolnień muzycznych.

Do Szkoły Muzycznej I i II stopnia imienia Franciszka Liszta w Głogowie mogą zapisywać się dzieci w wieku od pięciu do piętnastu lat. W dniu otwartych drzwi (1 marca) odbędzie się koncert, w czasie którego z wystąpią uczniowie i nauczyciele szkoły, prezentując różnorodny i ciekawy repertuar. Kolejna okazje do zobaczenia szkoły będzie także 12 kwietnia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.