Trwa Tydzień Pomocy Ofiar Przestępstw

0
408

W ubiegły piątek (22 lutego) obchodziliśmy Europejski Dzień Pomocy Ofiar Przestępstw. Celem tego dnia jest monitorowanie ofiar przestępstw oraz działań na rzecz popraw ich położenia. Dzień ten ustanowiono w 1988 roku przez Parlament Europejski i jest obchodzony głównie w krajach członkowskich Unii Europejskiej. Z tej okazji, co roku organizowany jest także Tydzień Ofiar Przestępstw, w trakcie, którego można skorzystać z bezpłatnych porad. W tym roku Tydzień Ofiar Przestępstw rozpoczął się w ubiegły poniedziałek (25 lutego). Mieszkańcy Głogowa mogą korzystać z bezpłatnych porad w Prokuraturze Rejonowej w Głogowie oraz Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie.

Od grudnia ubiegłego roku budynek przy ulicy Perseusza 11 funkcjonuje Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday. Od tego czasu sporo dzieje się w kwestii kulturalnej, bo Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday, co jakiś czas ma nowe propozycje dla mieszkańców Głogowa. Przykładem takich kulturalnych propozycji jest między innymi Dyskusyjny Klub Muzyczny, giełdy – podziel się kultury oraz dyskoteki alternatywę. Pierwsza z takich dyskotek odbędzie się w najbliższy piątek (1 marca) o godzinie 19.00. Bilet wstępu kosztuje 5 złotych. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Ampótacja.

Młodzi mieszkańcy Głogowa czasami narzekają, że w naszym mieście nie ma miejsce gdzie można potańczyć i dobrze się pobawić. Takie miejsce może znaleźć się w Młodzieżowy Centrum Kultury Mayday, bo od najbliższego piątku (1 marca) organizowane będą tam dyskoteki alternatywne pod nazwą “Rock ‘n’ dance”. W tym dniu w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday będzie można poszaleć przy nieco ostrzejszej odmianie muzyki. W głośnikach głównie będzie można usłyszeć rock, metal, punkt, ale także reggae, hip – hop oraz szeroko pojęta alternatywa. Wyjątkową zabawę na parkiecie zapewni DJ. Zabawa będzie się także odbywać przy zespole grającym na żywo specjalnie dla osób przybyłych na alternatywną dyskotekę. W ten piątek (1 marca) na scenie pojawi się zespół Ampótacja. Dyskoteka alternatywna w Młodzieżowy Centrum Kultury Mayday odbędzie się pod hasłem “KEEP ROCKIN’ AND CARRY ON”. Zabawa rozpocznie się o godzinie 19.00. Aby wziąć udział w dyskotece należy wykupić bilet w cenie 5 złotych od osoby.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.