Nowy projekt w głogowskim muzeum

0
419

Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie przystępuje do realizacji nowego projektu pod roboczą nazwą “Twierdza GLOGAU”. Celem tego przedsięwzięcia będzie przede wszystkim nowe spojrzenie na historię Głogowa, jako miasta będącego przez stulecia ważną, nadodrzańską twierdzą. W ramach tego projektu przewidziano między innymi organizację w 2014 roku konferencji naukowej, przygotowanie publikacji oraz wystawy.

W przyszłym roku przypada 70 – ta rocznica utworzenia przez władze niemieckie “Festung Glogau” (“Twierdzy Głogów”). Z tej okazji Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie postanowiło przystąpić do realizacji nowego projektu. Projekt ten będzie nosić roboczą nazwę “Twierdza GLOGAU”. Jego celem będzie przede wszystkim przedstawienie nowego spojrzenia na historię naszego miasta. Zwłaszcza, że Głogów przez stulecia był ważna, nadodrzańską twierdzą. W ramach tego projektu przewidziano między innymi w przyszłym roku organizacje konferencji naukowej, a także przygotowanie publikacji oraz wystawy. W związku z powyższą inicjatywą Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie apeluje do wszystkich osób posiadających materiały dotyczące dziejów Głogowa (zwłaszcza w latach 1944-45 o włączenie się w jego realizację i kontakt z koordynatorem projektu Jarosławem Helwigiem z Działu Historycznego Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie. Najcenniejsze będą fotografię oraz różnego rodzaju dokumenty z tego okresu.

Jednocześnie informujemy, że wydawnictwo muzealne pod nazwą “Twierdza Głogów. Czas Wojen Napoleońskich 1806-1814” autorstwa pracownika głogowskiego muzeum Jarosława Helwiga, została nominowana do plebiscytu najlepszej książki o tematyce epoki napoleońskiej, wydanej w 2012 roku. Plebiscyt “Złotej Pszczoły”, organizowany jest już po raz 7 przez forum internetowe napoleon.org.pl. W głosowaniu może wziąć udział każdy miłośnik historii, który jest zarejestrowany na portalu. Głosy można oddawać do końca marca bieżącego roku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.