Kolejna edycja konkursu “Czy wiesz, co jesz”

0
419

Konkurs pod nazwą “Czy wiesz, co jesz” to już niemal tradycja w Zespole Szkół Ekonomicznych. W tym roku konkurs ten organizowany jest po raz dziewiąty. Konkurs odbędzie się już w najbliższy czwartek (28 lutego) o godzinie 9.30 w Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ulicy Jedności Robotniczej.

Już od dziewięciu lat młodzież w Powiatu Głogowskiego ma okazje uczestniczyć w konkursie pod nazwą “Czy wiesz, co jest”. Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Ekonomicznych imienia Jana Pawła II w Głogowie. W tym roku do konkursu zgłosiło się trzynaście drużyn dwuosobowych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tematyką przewodnią tegorocznej edycji są “Napoje bez tajemnic – kawa, herbata, kakao”. Celem konkursu pod nazwą “Czy wiesz, co jesz” pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami żywienia, upowszechnianie wzorców racjonalnego żywienia i promocja zdrowia oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat savoir – vivre przy stole. – Tradycją naszego konkursu jest zapraszanie gości z krótka prezentacją na temat wiodący. W tym roku zaprosiliśmy przedstawiciela z sieci sklepów “Czas na herbatę” Mamy nadzieje, ze będzie to doskonała zabawa połączona z edukacją – mówi Wojciech Janiso, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych imienia Jana Pawła II w Głogowie. Test i quiz w tym roku będzie dotyczyć racjonalnego żywienia, zachowania się przy stole podczas spożywania posiłków, czyli dobór sztućców, kieliszków i składanie serwet oraz będzie można poznać historię, sposób parzenia i podawania kawy, herbaty i kakao.

Konkurs pod nazwą “Czy wiesz, co jesz” odbędzie się w najbliższy czwartek (28 lutego) w Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ulicy Jedności Robotniczej 38. Konkurs rozpocznie się o godzinie 9.30, a zakończy około godziny 13.00 kiedy to zostaną ogłoszone wyniki oraz rozdane nagrody.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.