Po raz drugi koncert dla Klaudiusza Raka

0
525

W najbliższą sobotę (23 lutego) w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday w Głogowie odbędzie się koncert charytatywny. Jego organizatorem są Młodzi Demokraci Koło Głogów. Pieniądze zbierane będą na leczenie chorego siedmioletniego Klaudiusza Raka. Początek imprezy planowany jest na godzinę 19.00. Wejściówka kosztować będzie 5 złotych.

Klaudiusz Rak jest siedmioletnim chłopcem, który zmaga się z licznymi problemami zdrowotnymi. Ma on między innymi poważne wady układu pokarmowego i moczowo – płciowego. Cierpi także na wodogłowie i obustronną głuchotę, opóźnienie psychoruchowe i rozczep kręgosłupa. Klaudiusz posiada także poważna wadę nerki oraz kości miednicy. Jednak mimo tych wszystkich chorób chłopiec jest niezwykle radosnym i wesołym dzieckiem. Uwielbia wycinać, malować oraz układać klocki, a największą radość sprawia mu zabawa na huśtawce i ślizgawce. Jednak żeby Klaudiusz Rak mógł beztrosko się bawić potrzebuje pieniędzy niezbędnych na leczenie. – Dokładamy wszelkich starań żeby życie naszego synka stało się lepsze, robimy badania, jeździmy na rehabilitację logopedyczną, jednak nasze możliwości są ograniczone. Nie proszę o wiele – chciałabym tylko zobaczyć jak nasz synek staje się samodzielny, chcę usłyszeć jak mówi “mama”- mówiła nam w czerwcu ubiegłego roku Izabela Rak, mama chorego Klaudiusza Raka.

W pomoc chłopcu zaangażowali się Młodzi Demokraci z Głogowa. Na rzecz Klaudiusza Raka organizowany jest już drugi koncert charytatywny (pierwszy koncert obył się w marcu ubiegłego roku). Ten najbliższy odbędzie się w najbliższą sobotę (23 lutego) o godzinie 19.00 w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday. Na scenie pojawią się takie zespoły jak: Veo, Gastrofaza, Don’t Fuck My Brain oraz Scumorder. Wejście na koncert kosztować będzie 5 złotych. Dochód z koncertu przekazany zostanie na leczenie chorego Klaudiusza Raka.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.